Skocz do zawartości

[XC do 10000pln] Rower XC/Marathon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Aktualnie poszukuję maszyny na nadchodzący sezon, co jednak nie okazało się takie łatwe. Rower:
przeznaczony do ścigania i treningów XC, rama karbon, hardtail, jeden blat z przodu, waga możliwe jak najniższa. Kwota za nowego z FV do 12500, używka do max 9k. 
Wzrost:185cm
Waga: 87kg

Modele, które póki co wpadły mi w oko to Orbea Alma M30/M50 i Trek Procaliber, niestety pierwsza z propozycji jest niemalże niedostępna a w przypadku drugiej zauważyłem wiele ofert, które wspominały o  połamanej ramie, czego wolałbym uniknąć.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam,
Tomek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider XC900, jakiś ostatni jeszcze im został lub poczekać na nowy model https://www.decathlon.pl/p/rower-mtb-xc-900-29-carbon/_/R-p-300807?mc=8643985

Canyon Exceed CF 5 lub 6, dostępne od ręki, można zamawiać https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/cross-country-bikes/exceed/cf/

Każdy szanujący się producent będzie miał w ofercie rower spełniający założenia, kwestia zorientowania się w okolicznych sklepach co jest dostępne i decyzji czy celujesz w tańsze marki czy premium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem taki, że Rockshoxy i Foxy można pooglądać na obrazkach w internecie. Dostępność jest fatalna. Dzwoniłem do sklepu i mi pan powiedział wprost - ile chcę za dany rower zapłacić - bo może będzie miał ze trzy sztuki i sprzeda temu, kto się nie będzie targował... W sumie to padła wręcz sugestia, że temu, kto zapłaci najwiecej. Czas oczekiwania przynajmniej 5-6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie okazało, że przy takim podejściu zostanie z tymi rowerami i będzie jeszcze musiał wrzucać na "oliksa" z prefiksem "OKAZJA". ;)

@_thomaso będę pewnie niedługo swojego Scale sprzedawał... Jakbyś był mniejszy, to bym Ci sprzedał rower dziewczyny, właściwie nówka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcescoWszystkie w akceptowalnych kolorystykach są niestety niedostępne. "Tęczowy szał" jakoś no nie wiem, kwestia gustu a raczej jego braku ;) 

image.thumb.png.05020968db06f88ac9afaab5dd3abeef.png

Jest ktoś w stanie polecić Ghost'a (Lector Essential), Konwa Bike albo Scott'a Scale'a? Pytam o użytkowanie, wrażenia, jakość wykonania, łamliwość - obeznany z kolarstwem kumpel pomimo mojego szczerego zapału odradził Exceed'a "łamią się, aż śmieszne". Ile ludzi tyle opinii, więc chciałbym poznać ich maksymalnie wiele :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcesco napisał:

Rozmiar XL w dostawie od 3 do 10 dni roboczych.

Jakie XL... Na 185 cm tylko i wyłącznie L!

Ten kolorowy Exceed jest paskudny. Nic dziwnego, że są na stanie. ;) Zrobili też Luxa w takim malowaniu. Fuj.

52 minuty temu, _thomaso napisał:

Jest ktoś w stanie polecić Ghost'a (Lector Essential), Konwa Bike albo Scott'a Scale'a? Pytam o użytkowanie, wrażenia, jakość wykonania, łamliwość

3 sezony na Scale'u RC 900, rama HMF. Zaliczył parę solidnych dzwonów, rama cała. Delikatnie pękł jedynie lakier od naprężeń na łączeniu rury podsiodłowej z górną i górnymi widełkami, ale mam ciężki tyłek, więc miał prawo. Bardzo krótki i sztywny tył, zbiera się aż miło. Aż żal mi się z nim rozstawać, bo to naprawdę świetna konstrukcja, ale...zachciało mi się fulla. ;)

 

...chociaż pewnie będzie tak, że uznam, iż nie ma sensu go sprzedawać i sobie zostawię. :D

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens pakować się w używkę, to Ci nie powiem, bo jeszcze nigdy nie kupiłem używanego roweru. :) Gdybym miał kupować od samego siebie - powiedziałbym, że tak. :D Ale ludzie są, jacy są...ściemniają, wciskają kit, byle tylko sprzedać. Mało kto uczciwie powie, co było lub jest do zrobienia.

Nie bierz mnie za jakiegoś fanboya marki, ale jeśli chodzi o Scale to mogę dodać, że jeszcze NIGDY nie słyszałem, żeby jakiś pękł. Procalibry - notorycznie, Exceed - zdarzyło się wśród znajomych jakieś niewielkie uszkodzenie. A o Scale nigdy niczego takiego nie słyszałem. Moim zdaniem to bardzo udana rama, zresztą fakt, że od lat nie wprowadzają w niej modyfikacji tylko to potwierdza.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc też się zastanawiam czy nie kupić nowego roweru i właśnie taki podobny target mam, tylko rozmiar mniejszy. No i szukam pod siebie, tzn ma być wyposażony albo kompletnie w XT, albo żeby jak najmniej elementów było trzeba wywalić żeby pełne XT osiągnąć... Stąd wzrok skierowany na Superiora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...