Skocz do zawartości

[1000-1500] Wybór roweru crossowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z wyborem roweru crossowego w bardzo ograniczonym budżecie . 

Rower chce używać jako dojazd do pracy 60 km w dwie strony (1-2 razy w tygodniu) 

Potrzebuje czegoś dosyć lekkiego będę jeździł 100% asfalt .Tylko rowery nowe wchodzą w grę (nie znam się ) i tylko sztywny widelec(przyzwyczajenie) .

 

Mam 2 typy:

Lazaro Aero v1

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-aero-v1-men-2021_pid=303

Waga 12.7 kg

KS Cycling Velocity  (2014 rok)

https://allegro.pl/oferta/rower-fitness-szosowy-28-velocity-rama-53-cm-11135564517?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery_pla_ss&ev_adgr=rowery&ev_campaign_id=14398658358&gclid=Cj0KCQiA3rKQBhCNARIsACUEW_YOMoCB3NGEAiGYnel0OHgVsqFDeVx_XYrZpfYadNF-vVuEYQfc1IMaAq6fEALw_wcB

 

Waga 12 kg

Mój wzrost 187 cm .

W przekroku mam 86 cm .

Obecnie jeździłem na rowerze miejskim(holenderskim) .

Wysokość od sztycy do ziemi w aktualnym rowerze  to 88 cm i długość ramy (od sztycy do mostka kierownicy to tylko 53 cm) .

I aktualny rower czuję że jest już wystarczająca długość (pozycja przy uchwycie kierownicy jest już mocno pochylona) 

 

Czy są w tym budżecie jakieś rowery warte uwagi ?

Lub coś innego  z jeszcze krótszą ramą?(bardziej dopasowana ramą)

KS ma ramę o długości 54 cm ,Lazaro aż 58 cm .(rozmiar 19 ) 

Lazaro Aero v1 rozmiar 17 będzie zbyt niski na mój przekrok?(ma tylko 64 cm wysokości  bez regulacji siodła)

 

 

 

P.S. Teren z dosyć dużymi wzniesieniami (województwo Podkarpackie)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nic podobnego do Aero w tej cenie. Twój fundusz pozwala na Aero V2. Tego drugiego odrzuć zdecydowanie z powodu wolnobiegu. Co do geometrii to niech się wypowiedzą mądrzejsi. Ja pozycję, przy nieprzestrzelonym rozmiarze, dopasowuję mostkiem, ale wiem, że to niezgodne "ze sztuką" 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...