Skocz do zawartości

[zakup] Uniwersalny do 3k?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

tak, wiem, że uniwersalny rower nie istnieje, wiem, że 3k to dla niektórych budżet na opony ale...

Na rowerze jeżdżę okazjonalnie i szukam czegoś "uniwersalnego" na przejażdżki z dziećmi więc prędkość i ciężki teren jest poza tematem.

wpadł mi w oko Ghost Kato advanced i pytanie czy byłby to dobry wybór (w planach kilkudniowa wycieczka majówkowa).

Praktycznie na to patrząc pewnie lepszy byłby jakiś trekking (nie trafiają do mnie wyglądem) lub cross ale w tej cenie wspomniane Kato (przynajmniej na papierze) jest na lepszych komponentach.

będę wdzięczny za porady.

Wzrost 177cm, waga 88kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym się upierał na tego Ghosta ale faktycznie rock shox jaki tam siedzi to tylko "uginacz"?

Miałem wrażenie że to całkiem niezły powietrzny amor.

Marin całkiem przyjemny tylko pytanie czy w tej cenie nie dostaję lepszego osprzętu od ghosta (znowu wygląda jakbym bronił swoich racji...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafmaj, faktycznie moje niedopatrzenie, amor jest tam powietrzny więc pewnie nie taki zły. Z drugiej strony, to dodatkowe koszty przy serwisie itd. i mimo wszystko dodatkowa waga.

To fakt, ten Ghost na papierze wygląda lepiej i ma "więcej", ale to już indywidualna kwestia czy są to rzeczy niezbędne. Ja np. do takich zastosowań wolałbym rower prostszy, mniej podatny na awarie, tańszy w eksploatacji itd. Lubię taką prostotę. Stąd moja propozycja

Jednak jak pisałem, każdy ma inne podejście i trzeba to uszanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będziesz zadowolony. To bardziej uniwersalny rower od typowego mtb. Masz otwory na bagażnik, na dwa bidony, otwory montażowe na widelcu. Do szczęscia może brakować bardziej terenowych/gravelowych opon. Miejsca tam sporo, więc jak zainwestujesz w coś szerszego i zalejesz mlekiem  to komfort będzie jeszcze większy. 

Marin robi fajne rowery, ideałem dla mnie jest DSX 2, jednak jest praktycznie nie do dostania, więc skończyłem z gravelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rafmaj napisał:

patrzyłem też na marin DSX (https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-dsx#specifications) który jest zbliżony cenowo do muirwoodsa  i też się nad nim zastanawiam, tylko obawiam się, że prosty widelec alu może być mniej komfortowy od stali.

co do reszty różnic kompletnie się na tym nie znam.

To co pisał @keltu, dsx to tylko 1 lub 2, ten bazowy z tego roku na alu widelcu mz wypada gorzej od Muirwoodsa a jest droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem mariana muira (rozmiar L):)

Po krótkiej przejażdżce wrażenia jak najbardziej na plus.

Na początku wrażenie było co najmniej dziwne: przesiadka z szosy i pierwsza myśl: jaka ta koza wysoka, jaka kierownica szeroka itp. ale po jakimś czasie się przyzwyczaiłem.

Z minusów to twarde siodełko (może to też kwestia przyzwyczajenia) i co najwyżej średnie gripy. Całościowo jednak jestem zadowolony.

dzięki za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafmaj

Gratulacje! Mnie też strasznie kusi, jeżdżę na gravelu z którego jestem niezmiernie zadowolony, ale powiększa mi się rodzinka i na najbliższe lata przyda mi się coś, do czego zamontuję fotelik, czy pociągnę przyczepkę itd. a przy tym bęzie fajnym rowerem na wycieczki ze starszym synem (choć tu akurat gravel specjanie nie wadzi) :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...