Skocz do zawartości

[Gravel] Marin Headlands 1 - odchudzanie, dalsze ulepszenia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem rower Marin Headlands 1. Jestem z niego bardzo zadowolony, ale mam jeszcze trochę wolnej kasy i zastanawiam się co można by w nim ulepszyć. Rama w rowerze jest karbonowa - rozważam czy jest sens zakupu karbonowej sztycy? Jeśli tak to jakie modele polecacie pod ten rower? Dla ułatwienia podaję specyfikacje - https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2021-headlands-1

Zastanawiam się też jakby dalej go odchudzić, tak bardziej dla zajawki i łatwiejszego wnoszenia na 4-te piętro. Może lżejsze koła? Kierownicy raczej nie chcę ruszać bo mi odpowiada, to samo mostek. Generalnie szukam podpowiedzi czy warto go jeszcze odchudzać i ile jestem w stanie realnie zejść z wagi? 

Na razie najbardziej po głowie chodzi mi sztyca, dalsze ulepszenia to już bardziej w przyszłości ale może przy okazji podpowiecie nad czym warto ewentualnie kiedyś pomyśleć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że ta rama ma stosunkowo niską rurę podsiodłową to uważam, że inwestycja w karbonową sztycę ma sens. Choć bardziej ze względu na poprawę komfortu niż zbicie masy roweru. Szczególnie jeśli spędzasz na rowerze jednorazowo dłuższy czas. Jaką konkretnie sztycę wybrać to już kwestia tego ile chcesz wydać.

Co do kół to, wg specyfikacji, opony są zwijane, więc samych gum bym nie ruszał.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Nie mam pojęcia ile taka sztyca może kosztować - byłbyś w stanie coś zasugerować? Oczywiście nie chcę kupować jakichś profesjonalnych produktów dla zawodowców, bo jeżdżę rekreacyjnie.

Do 400-500 zł się coś znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, tyle jeszcze jestem w stanie wydać, więc pewnie ją zamówię w przyszłym tygodniu, a z resztą sprzętu nie będę póki co kombinować tylko czekam na lepsza pogodę i nic tylko jeździć :) 

Edytowane przez Edon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztycę zdecydowanie warto zmienić i dla komfortu i obniżenia masy. Marin ma bardzo duży slopping i wysoki kominek rury podsiodłowej więc trzeba się upewnić czy sztyca Canyona nie będzie za krótka. Z bardzo lekkich sztyc to np. Darimo http://darimo.eu/es/products, z kolei z tańszych i dobrych np. Elita One z Aliexpress.

Jeśli chodzi o koła to nie podałeś budżetu więc ciężko cokolwiek doradzić.

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa podstawowe mody to sztyca dla komfortu (obniżenia masy nie zauważysz chyba że masz tam mega kloca wsadzonego, poprawę komfortu odczujesz zdecydowanie) oraz koła ( tutaj poprawę w wadzę i jakości jazdy odczujesz od razu). Włożenie kół o wadze ok.1550-1700 gram będzie kosztować 1300-2000zł a rower nabierze zupełnie nowego charakteru. No wiadomo są jeszcze opony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za bardzo cenne rady. Na ten moment kupię sztycę karbonową, wieczorem zmierzę ile oryginalna ma długości. Koła zostawię na przyszły sezon - żeby poczuć różnicę z przesiadki :) 

I tak jestem pod ogromnym wrażeniem jak dobrze jeździ się na tym rowerze, karbonowa rama i widelec świetnie wybierają lżejsze nierówności. Nie spodziewałem się aż tak dużego komfortu jazdy, a jeśli jeszcze ma się poprawić po wymianie sztycy, to na pewno w to wchodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...