Skocz do zawartości

[przednia przerzutka] wymiana


Strielok79

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

Ostatnio w mojej Konie Sutra dokonałem kilku zmian wszystko działa w 100% jedynie przedniej przerzutki za cholerę nie mogę ustawić (albo ociera z lewej strony wózka albo z prawej strony wózka). napiszę co na co zostało zmienione i może ktoś pomoże co może być przyczyną.

 

Klamkomanetki Microshift 3x10       na            GRX 810 2x11

Korba Deore T6010 48/36/26T         na            Korbę SLX FC-M7000 38/28

Kaseta Deore 10rz. 11-36                   na             kasetę SHIMANO Deore XT CS- M8000  11rz. 11-40

Przerzutka tył Deore                            na             GRX 810

Przerzutka przód Deore  3rz.              na            SLX FD-M7025-H Down Swing 2rz

no i jak zmieniłem na przerzutkę Deora na SLX cały czas ociera mi wózek. Jak założyłem z powrotem Deore 3 rz.  to wszystkoi działa. biegi zmienia nie trze nawet w skrajnych krzyżowych biegach- tyle że to jest przerzutka 3rz. i jest tak "dziwnie" za wyskoko zamontowana. Wózek jest ok 20mm od większej tarczy i nie da się już niżej zamontować.

zwracałem na linię łańcucha korby i przerzutki ) 48,8.

Wygląda to tak jakby wózek nie wychylał się dostatecznie daleko. Na obu jest ten sam kąt podany bodajże 66-69 st.

Jaka przerzutka 2rz będzie współgrała?

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odrobinę niedokładnie na temat. W Marinie FC zmieniłem przednią korbę na MT500 (22/30/40) pozostawiając oryginalną przerzutkę Sora dedykowaną do 30/39/50. Wszystko działa poprawnie ale zestaw wymaga precyzyjnego ustawienia, inaczej ociera. Postanowiłem to polepszyć i zmieniłem przerzutkę na M4000 dedykowaną do tych parametrów korby. Nie dało się tego ustawić w ogóle. Łańcuch ocierał, trymowanie działo słabo. Czyli jest jakaś niezgodność z klamkomanetkami (chyba).

Więc być może u Ciebie działaby przerzutka GRX dedykowana do korby 30/46 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...