Skocz do zawartości

[przerzutka tylnia] Zmiana kasety i tylniej przerzutki


SylwesterQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 👋

 Jeżeli byście mogli mi pomóc ustalić, czy to jest możliwe to byłym wdzięczny, jako że z wiedzą jeszcze jestem na bakier to proszę o wyrozumiałość, dziękuje. 

Tematem jest kaseta w moim rowerze i tylnia przerzutka, obecnie mam kasetę (obecnie układ  11-36T) Shimano HG200, a chce tam wrzucić HG400 i z Alivio "chyba" 3100 przejść na Alivio RD-T 4000, wykonalne? 

Druga opcja zmiana kasety na 11-34T i przerzutka Shimano Deore M591 9rz. SGS, pacjent to Giant roam disc 2 2021. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakość zmiany biegów najbardziej wpływa właściwa regulacja, prosty hak i wózek przerzutki. Mniejsze znaczenie ma manetka (ale jednak ma i sprzętowo jest istotna). Za to jeszcze mniejsze znaczenie ma przerzutka i łańcuch (o ile to normalny łańcuch), a już niemal nieistotna jest kaseta (w przypadku normalnego producenta bo zdarzają się cyrki z egzotyką). Oczywiście to wszystko w przypadku, w którym napęd mieści się w przewidzianej przez producenta pojemności oraz nie ma przekroczeń co do wielkości skrajnych koronek, dodatkowo zachowana jest właściwa linia łańcucha i sprzęt w przypadku Shimano nie jest najniższej możliwej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co wymieniłeś na początku, to właśnie manetka ma największe znaczenie. Tyle że trzeba kupić coś wysokiej klasy, a pod 9s to już biały kruk.

T4000 to starsza generacja niż M3100. Na dodatek jedna to Shadow, a druga klasyczna. Według mnie różnica nie będzie odczuwalna.

Wspomniana M592 to bardzo dobra przerzutka, jedna z lepszych jakie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SylwesterQ napisał:

Nic nie da... To co zrobić żeby przezucanie było jeszcze bardziej płynniejsze i szybsze? 

Przekładnia planetarna np. Alfine 11 czy Rohloff Speedhub 500/14. Płynniej i szybciej się nie da. Ale to rozwiązanie ma wady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...