Skocz do zawartości

[przymiar do łańcucha] Ale taki inny, godny osobnego tematu.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę żadnego problemu w podaniu ceny. Aczkolwiek to nie moja brocha co, komu i za ile ktoś sprzedaje. Otrzymałem ofertę za 55, 75 i 90zł. Wybrałem najtańszą o takiej samej funkcjonalności jak pozostałe.

Lubicie dużo pisać na forum, a brak Wam czasu na skrobnięcie głupiego sms 🤣

Miłego dnia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię kilka spraw, bo widzę, że tu się robi bagienko.

Bronisław to starszy gość. Nie odbiera telefonów od obcych numerów, w obawie o oszustwa, fotowoltaiki i inne. Prosi o sms, jak widzi, że to ktoś w sprawie miernika, to oddzwania.

Tak, rozmowa trwa parę minut, bo nazwijmy temat wprost - jest gadułą. Lubi opowiadać, lubi zamienić kilka słów.

Produkcja jest niskoseryjna. Powstało kilka sztuk produktu i jest on sprzedawany bardzo 'szeptaną' metodą. To nie sklep internetowy, płatność blikiem i wysyłka paczkomatem - gość jest emerytem i korzysta z najłatwiejszych w jego ocenie metod kontaktu i dystrybucji.

Niskoseryjna produkcja daje otoczkę elitarności - macie szanse zdobyć produkt, który prawdopodobnie nigdy nie będzie produkowany w tysiącach i sprzedawany na całym świecie. Żeby go otrzymać należy się odrobinę dostosować do takiej a nie innej formy kontaktu. No rzeczywiście, straszne.

 

 

Więc przestańcie z łaski swojej niektórzy jęczeć i sugerować oszustwo. Jeśli się coś nie podoba, to wchodzicie na allegro i kupujecie sobie przymiar proxa. Tańszy, mniej miejsca zajmuje i nawet macie Program Ochrony Kupujących! I nie trzeba z nikim gadać!

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego park tool cc-4 kupiłem rok temu za 75 PLN. Jesli komuś uda się zrobić porównanie park toola do dzieła pana B (wady i zalety). a cena (bo nadal nie wiem) jest poniżej 100 PLN to dobra opcja. (zwłaszcza że ww. park tool albo niedostępny albo kosztuje już krocie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, schwinn0 napisał:

Lubicie dużo pisać na forum, a brak Wam czasu na skrobnięcie głupiego sms 🤣

A Ty nie pojąłeś, że nie chodzi o sam fakt napisania sms-sa 🤣

5 godzin temu, cervandes napisał:

Bronisław to starszy gość.

Sorry, ale nie pojmuje tej tajemnicy ukrywania ceny. O ile inne co opisałeś mogę pojąć to kurde bele tego akurat nie. Tak jak on boi się foto, tak ja się boję jemu wysłać numer, bo uj go wie gdzie kiedyś trafi ( masz pewność, że nie ? ). Nie podanie ceny, nawet widełek mnie osobiście śmieszy, dziwi ( wstawcie co sobie tam chcecie ), a pewnie gdybym znał ją to była by to decydująca kwestia wysłać sms-a, czy nie...

Boi się czego? Wpadki w US, namierzenia przez ZUS, że zarabia? Do chyba 1500 zł obrotu możesz handlować w pełni legalnie bez zakładania DG.

Pzdr.

Edytowane przez Q_u
  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q_u napisał:

Sorry, ale nie pojmuje tej tajemnicy ukrywania ceny. O ile inne co opisałeś mogę pojąć to kurde bele tego akurat nie. Tak jak on boi się foto, tak ja się boję jemu wysłać numer, bo uj go wie gdzie kiedyś trafi ( masz pewność, że nie ? ). Nie podanie ceny, nawet widełek mnie osobiście śmieszy, dziwi ( wstawcie co sobie tam chcecie ), a pewnie gdybym znał ją to była by to decydująca kwestia wysłać sms-a, czy nie...

A może jednemu sprzeda za X a drugiemu za Y? Może nie ma ustalonej ceny, może nie ma już ani sztuki na sprzedaż, może ma promocję 2+7 gratis? NIE WIEM. Nie chcesz - nie piszesz, dotarło?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan jakiś tam sprzedaje na jakiś dzikich zasadach - pal go licho, jego piaskownica i zabawki.

Natomiast zrobiło się tu jak  jak na elektrodzie - kilka osób nie pojmuje wysyłania sms-sów, a ukrywania ceny w ogóle ( padła potem gdzieś w treści po w sumie 4 miesiącach wątku chyba ) natomiast za te niezrozumienia jakiś atak na nich. Za kawałek blaszki sprzedawanej w tajemnicy cenowej po sms-sach. W sumie bawi mnie ta forma sprzedaży, tak jak odzywki co niektórych.. rowerzyści podobno są rodziną, jak widać na obrazkach :P

P.S. Żeby nie było offtopu. To tak Panowie, dotarło i zluzowałem gumę 🤣 BEKA

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Psy szczekają a karawana jedzie dalej ....

Bumer jestem więc w środę wysłałem SMSa Jak coś kupuje na OLX to dzwonie i sprzedawca ma mój numer. Jak kupuje auto to też, więc nie mam oporów przed zdradzeniem swojego telefonu. Nie mam problemów z wysławianiem się przed drugą osobą. No ale ja bumer jestem...

Dziś przymiar dotarł i jestem pod wrażeniem jakości i precyzji. Wystarczy wspomnieć że narzędzie całe , łącznie ze śrubką wykonanie jest z nierdzewki !

Celowo używam słowa narzędzie, bo to jest precyzyjne narzędzie pomiarowe i  należy go używać i przechowywać z należyta atencją. Nie wrzucasz tego do skrzynki z narzędziami bo się pognie i po frytkach. Przechowujemy na półce tam gdzie suwmiarka, mirkometr etc. W zamian przeżycie Ciebie, twoje dzieci i wnuki.

Dzięki niemu wiem który łańcuch ma wyciągnięcia 0,3%, który 0,2% albo  0,65% i dlaczego nie kupie więcej KMC, SRAM nie jest taki zły jak piszą a Shimano rulez :D 

Cena: śmieszna. 55 zł + koszty wysyłki. Śmiem twierdzić że materiał na to cudo niewiele mniej kosztował. 

Kupiłem ostatnią sztukę z serii przedprodukcyjnej (z małą wadą grawerowania). Druga seria już się wyprzedała (z tego co wiem w tej samej cenie) a do produkcji wchodzi 3 seria. Względem poprzednich będzie miała podziałkę do 1% (zamiast 1,2) i grawer z jedne strony. Jak powiedział autor cena będzie w granicach ~90 zł. Co i tak jest śmiechem na sali za takie narzędzie.

Kto miał kupić to kupił za śmieszne pieniądze, pozostali mają szanse zrobić dobry deal a maruderzy niech szczekają dalej. 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Śmiem twierdzić że materiał na to cudo niewiele mniej kosztował. 

Ja rozumiem ekscytację, ale to co napisałeś to jakiś absurd.

Cytat

Wystarczy wspomnieć że narzędzie całe , łącznie ze śrubką wykonanie jest z nierdzewki !

Koszt takiej śrubki to kilkanaście groszy.

90 zł za przymiar do łańcucha? Dziękuję, kupię sobie za to kolejny łańcuch, żebym nie musiał niczego sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HarveyDent napisał:

Psy szczekają a karawana jedzie dalej ....

No i fajnie. Ciesze się, że inwestujesz w dobre narzędzia. Jak dla mnie możesz mieć i klucz do szprych za 5000 zł kupiony na zamkniętej aukcji ebay. Twoja kasa, twoje zabawki.

Pozdrawiam.

 

@skom25

Koszt takiej śrubki to kilkanaście groszy.

Nie zauważyłeś fascynacji co tam włożone było 🤣:

łącznie ze śrubką wykonanie jest z nierdzewki !

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

90 zł za przymiar do łańcucha? Dziękuję, kupię sobie za to kolejny łańcuch,

Z ciekawości co przyzwoitego jest w takiej kasie. Chętnie zanabedę zamiast X01 za 3x tyle. 90 zl to duzo? Popatrz na ceny innych przymiarów. Zejdz na ziemie. Tyle to mnie kosztuja oleje i smary na ROK do amortyzatorów. 

 

@Q_u uderz w stół....  tez pozdrawiam 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to na świecie istnieją tylko łańcuchu X01 i ich użytkownicy? Ja mam 10s, dbam o napęd i nie widzę kompletnie sensu kupna przymiaru za tyle kasy.

Cytat

Tyle to mnie kosztuja oleje i smary na ROK do amortyzatorów. 

A mnie tyle kosztuje mniej niż pół opony. A za 3/4 ceny to ja kupuje olej do łańcucha, pewnie na jeden sezon. Licytujemy się dalej?

No i co to zmienia? To nadal 90 zł za kawałek metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

To nadal 90 zł za kawałek metalu.

Kawałek metalu to kupisz od majfrenda ;). Park Tool ( model cc4 ) który jest już uznawany już za ten "prawilny" a kosztuje podobnie czy nawet więcej, a to też tylko kawałek metalu.

Tutaj  otrzymujesz bardzo precyzyjne urządzenie pomiarowe, bez porównania z tym co masz na rynku i nawet jakby to kosztowało więcej ( a nadal uważam że jest dobrze wycenione ) to i tak warto nabyć, bo jak mam byle co kupić to lepiej dać się z tym spokój. Myślę, że na jakimś anglojęzycznym forach rowerowych, to taki przymiar zrobiłby furorę, nikt by nie pytał za ile, tylko kiedy będą dostępne, no ale tu jest Polska i czasami sam o tym zapominam ;) . 

Edytowane przez Mandoleran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda klawiatury na tlumaczenia.

Niektórzy nie rozumieja ze świat nie kończy sie na 10rz i napęd potrafi kosztować grube siano. I warto wydać mały ulamek tych kosztów zeby monitorować jego zużycie.  

No bo on za tyle kupuje nowy lancuch i &$# :D

Jak na początku zostało napisane: to narzędzie nie jest dla wszystkich. Drogie napedy i rowery tez nie. 

Edytowane przez HarveyDent
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarveyDent myślę że byś się zdziwił ile i jakich mam narzędzi, więc nigdy na tym nie oszczędzałem jeżeli było trzeba. Masz jakieś dziwne zapędy, w pokazywaniu ile to Ty wydajesz na rower.

Po prostu Twoja ekscytacja przymiarem do łańcucha, przekroczyła jakieś granice rozsądku. 50 zł to koszt kawałka blachy i śrubki nierdzewnej według Twojego wpisu. Jak czytam coś takiego, to jak mam brać na poważnie resztę wpisu?

Nie uważam że jest to zły przyrząd, bo dlaczego miałbym tak uważać? Natomiast na rynku są też inne ( nie tylko Chińczyki...), które najwyraźniej dotychczas także działały, bo ludzie nie zajeżdżali napędów. Stąd nie rozumiem tej dziwnej "podniety", jakby ten przyrząd rozwiązywał nagle jakiś problem tego świata. Naprawdę będziesz co jazdę używał tego przyrządu i kontrolował czy wyciagnięcie to 0.61, czy może 0.62? A może użyjesz co miesiąc tak jak zawsze i w zasadzie to nie zrobi różnicy?

Zamiast takiego wpisu, chętnie bym zobaczył rzetelną recenzję z pomiarami i porównaniem do innych produktów. Wtedy bym podjął decyzję. Jak na razie, to widzę same emocjonalne wpisy broniące Pana Bronisława, bo przyjął dziwną strategię handlową, a kolejne jakie to jest cudowne narzędzie.

Wszystko fajnie, tylko skąd ja mam wiedzieć, że akurat ten przyrząd pokazuje prawdę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skom25 napisał:

Ja mam 10s, dbam o napęd i nie widzę kompletnie sensu kupna przymiaru za tyle kasy.

A mnie tyle kosztuje mniej niż pół opony. A za 3/4 ceny to ja kupuje olej do łańcucha, pewnie na jeden sezon. Licytujemy się dalej?

No i co to zmienia? To nadal 90 zł za kawałek metalu.

Idąc tym tokiem rozumowania można dalej do Bułgarii maluchem jeździć w 4 osoby + pies. Qrde. Ludzie mają kasę i chcą ją wydawać w taki sposób, w jaki uznają to za stosowne i na co mają chęć. Jak dla mnie to tego typu gadki zajeżdzają piaskownicą. Z mojej strony EOT bo szkoda prądu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę drogo, ale to ma sens. Tyle, ze przy dokłądnym zmierzeniu 0.5% na lepszych napędach i tak to jest czas do zmiany. WIększośc przymiarów po pierwsze źle mierzy, po drugie jak wpada to od razu na jakieś 0.7%. Park Tool cc4 któe posiadam to petarda, ale w tym roku to koszmarne ceny tego są.. 

Natomiast jeśli to pokazuje nawet niskie przedziałki, to może być to trochę sztuka dla sztuki. 

NIe ma park toola, więc ten przymiar autorski jest wart te 50PLN-60PLN i nie psioczcie tak, bo nie widze celu tego....

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HarveyDent napisał:

Szkoda klawiatury na tlumaczenia.

Niektórzy nie rozumieja ze świat nie kończy sie na 10rz i napęd potrafi kosztować grube siano. I warto wydać mały ulamek tych kosztów zeby monitorować jego zużycie.  

No bo on za tyle kupuje nowy lancuch i &$# :D

Jak na początku zostało napisane: to narzędzie nie jest dla wszystkich. Drogie napedy i rowery tez nie. 

Proste. "Nie dla psa kiełbasa" . Jak ktoś kręci zawrotne 1100km rocznie generując waty niższe niż rozmiar , to sobie kupuje łańcuchy do  Deore czy innej Tiagry za 60zł i kasete 10rz. za 160zł . Nie musi nic sprawdzać i wystarczy że kupi sobie gumowy młotek i uważa ze ma taaakie zaiaste narzędzia 😉 O drogie napędy trzeba dbać , ale jak ktoś takowego nigdy nie miał , to nie zrozumie tego zagadnienia choćby się tym gumowym młotkiem walił po głowie 😉 Nie ma to związku z wywyższaniem się , czy kozakowaniem . Po prostu "jak dbasz tak masz ". A ja kupie sobie ten przymiar . Chocby dlatego żeby wyrazić uznanie dla Pana który tenże wymyślił 🙂

  • +1 pomógł 3
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, widzę że zaczynają się "pojazdy", bez wiedzy o tym na czym kto jeździ czy jeździł. Jak napiszę że mam też łańcuch 10s za 200 zł, to będę już lepiej postrzegany, czy nadal jako margines? Kaseta XT to wystarczająco, czy mogę się odzywać tylko mając XTR?

Gumowy młotek mam już od dawna, gdyby ktoś był ciekawy... Mam też trochę narzędzi, których pewnie nie ma spora część serwisów. No ale cóż, pośmiać się za plecami zawsze można. Bo jak napisał że 90 zł za niesprawdzony produkt to dużo, to biedak... 

Ilość kilometrów i generowana moc, nie ma nic do tego jak się dba o sprzęt.

Pisząc krótko, 90 zł to jak na razie wysoka cena. Niech ktoś zrobi recenzję i udowodni że ten przymiar jest tak dobry, jak pokazują te "rozemocjonowane" wpisy. Bo chyba chodzi o precyzję, prawda? Jak na razie, dla mnie "Pan Bronisław" nie jest wyznacznikiem jakości, bo jeszcze nie zostało to w żaden sposób udowodnione. 

 

 

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, nikt tu nic nie musi nikomu udowadniać. To Ty i jeszcze jedna osoba zaczęliście temat, że coś się nie opłaca, bo tyle byś nie zapłacił, sposób sprzedaży nie odpowiada itp itd. To Ty zacząłeś temat sprzętu i tego, co ile w tym przyrządzie kosztuje. Zakończ temat i nie bij piany. Żal to czytać. Jak dzieciak...

  • +1 pomógł 4
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, skom25 napisał:

Ilość kilometrów i generowana moc, nie ma nic do tego jak się dba o sprzęt.

Oczywiście że ma . Jak ktoś jeżdzi dużo i mocno , startuje w wyścigach i trenuje zgodnie z harmonogramem , do tego stać go na dobry napęd to chce się nim cieszyć jak najdłużej . Stara się monitorować jego zużycie , żeby na jednej kasecie za , dajmy na to 1000zł , zrobić 4000km na trzech łańcuchach , a nie zajechać ją po1000km , bo przeciągnął wymianę łańcucha i teraz trzeba wymienić cały napęd . Problem ten nie dotyczy tanich napędów i niedzielnych rowerzystów którzy pykają sobie ścieżką rowerowa do najbliższego MC Donaldsa. I nic nie ma do tego ile kto wydał na co . Ktoś kto lata na SRAMowskim X01 8000km rocznie odczuje to w portfelu bo będzie musiał wymienić kompletny napęd 2 razy w sezonie , a ktoś kto lata jak emeryt 1000km rocznie na 9 rzedowym Shimano raczej nie odczuje i będzie miał gdzieś czy napęd się zużył bo wymieni go raz na 3 lata  za 350 zł .

Teraz zrozumiałeś ? Czy dalej będziesz brnął w te swoje absurdalne tezy ?

Wiem , wiem ,  można jeżdzić Ukrainą z łańcuchem od WSK i nie trzeba nic wydawać na napęd 😆

  • +1 pomógł 3
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, skom25 napisał:

 

Zamiast takiego wpisu, chętnie bym zobaczył rzetelną recenzję z pomiarami i porównaniem do innych produktów. Wtedy bym podjął decyzję. Jak na razie, to widzę same emocjonalne wpisy broniące Pana Bronisława, bo przyjął dziwną strategię handlową, a kolejne jakie to jest cudowne narzędzie.

Wszystko fajnie, tylko skąd ja mam wiedzieć, że akurat ten przyrząd pokazuje prawdę? 

Ale już cervandes na 1 stronie opisał jego działanie, tutaj naprawdę niczego więcej nie trzeba dodawać. A porównać do czego? Do normalnego przyrządu który wpada/nie wpada, no bez sensu!!

Wkładasz haki po wewnętrznej i zewnętrznej w ogniwa łańcucha, dociskasz dźwigienki nie za mocno, wsuwasz skale pomiarową w ogniwo do poczucia lekkiego oporu i odczytujesz wartość. Łańcuch przy pomiarze powinien być naprężony dlatego też powinno się 2 ręką docisnąć pedał. Tak przynajmniej mówi instrukcja i tego się też 3-mam. 

A czy pokazuje faktycznie prawdę? Na pewno pokaże Ci więcej niż przyrząd który wpadnie lub nie wpadnie, a metodą na gwoździa nigdy się nie bawiłem 😉

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomek595 napisał:

Ktoś kto lata na SRAMowskim X01 8000km rocznie odczuje to w portfelu bo będzie musiał wymienić kompletny napęd 2 razy w sezonie , a ktoś kto lata jak emeryt 1000km rocznie na 9 rzedowym Shimano raczej nie odczuje i będzie miał gdzieś czy napęd się zużył bo wymieni go raz na 3 lata  za 350 zł .

Co do stereotypów. Jestem prawie emeryt (50+ ;) ). Jeżdżę ponad 8kkm, kaseta Ultegra + lancuchy KMC DLC,  (kosztuja ponad 400PLN za sztuke). Pomiar łańcucha jest mi niepotrzebny, ani blaszka za 10, ani za 90, ani mierzenie na gwoździu. Majac trzy łańcuchy do rotacji pomiar wyciagnięcia jest zbędny.

Kolegów krytyków chyba zniechęca do produktu sposób sprzedaży. Tajne, przez poufne, jak Avon, czy kołdry dla emerytów ;) . To wzbudza nieufność. U mnie też. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...