Skocz do zawartości

[Bluza z wysokim kołnierzem pod kurtkę rowerową] prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu moja jedyna bluza z długimi rękawami i wysokim kołnierzem z zamkiem. Kołnierz jest naprawdę wysoki, można go zawinąć na dwa razy lub nawet naciągnąć na usta. Stosuje pod windstoppera czy kurtkę rowerowa. Firma Progress z Czech tego już nie produkuje. Kupiłem z 10 lat temu. Do tej pory służy, dobra jakościowo, elastyczna, ciasno przylega do ciała a przede wszystkim do całej szyi. Lubię jak mi jest ciepło w gardło, szyję - jak zwał tak zwał.

Niestety większość producentów takich bluz pod coś lub po prostu kurtek rowerowych czy do biegania robi kołnierze o długości maks 5 cm. Efekt jest taki, że jak wieje zimą czy jesienią to jest mi po prostu zimno w tą część ciała. Wiatr na......... la. 20220201_155113.thumb.jpg.e0b4c917524fcb89f9731750536f8490.jpgKupna jakiś dziwnych kominów czy tym podobnych rzeczy chciałbym za wszelką cenę uniknąć. Jak ktoś coś kojarzy gdzie coś takiego można kupić lub coś podobnego ma itd to proszę o podpowiedź. Niestety w moim odczuciu producenci mają jakiś defekt mózgu bo nie pomyślą o tak prostej rzeczy jak wysoki dobrze przylegający kołnierz z zamkiem chroniący przed chłodem i wiatrem całą szyję i gardło. 

Przypomina mi to producentów aut oferujących lusterka foto chromatyczne boczne tylko w bardzo drogich segmentach. Posiadacze kompaktów za 100 tys i powyżej mają mieć oślepiane oczy nocą jak za nimi coś jedzie i spojrzą w boczne lusterko. Nie i koniec mimo, że technologia została wprowadzona na rynek pod koniec lat 80tych a realnie taka opcja bocznych foto chromatycznych kosztuje około 1000 zł. 

Niemniej dzięki za podpowiedź jak coś kojarzycie lub kupiliście ostatnio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w departamencie sportów zimowych, Burton ma coś o podobnym kroju chociaż to baselayer a nie wierzchnie warstwa.  Szukaj turtleneck jersey itp. jeśli u nas nic nie znajdziesz. 

Swoją drogą wpadła mi dziś w oko bluza od Reserved, całkiem ciekawy "kołnierzyk":

 

7678K-90X-010-1_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazafaza To co prezentujesz na zdjęciu ma kaptur. To co ja chcę ma mieć zamek bez kaptura bo czasem w pomieszczeniu trzeba się rozluźnić pod szyją i nie ma potrzeby być cały czas grzanym w szyje. To co ja pokazałem można sobie również nosić na co dzień pod normalną zimową kurtkę nie tylko  rowerze czy przy bieganiu itp. 

Turtleneck................... to raczej będzie coś golfowatego a to nie jest na rower czy ogólnie do pocenia się itp.

He, he gdybym chciał kupić taką bluzę z ogrzewaniem atomowym w szyje to rozumiem, ze jest nie do dostania. Natomiast to, że chcę zwykłą praktyczną bluzę do pocenia się ze szczelną szyją z zamkiem i jest nie do dostania bo teraz takie bluzy mają wszystkie krótki kołnierz! - dlaczego? to rzecz po prostu niepojęta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...