Skocz do zawartości

[Malowanie ramy al] warszawa i okolice


Rekomendowane odpowiedzi

Tak wstępnie się rozglądam za usługą malowania ramy aluminiowej. Albo znajduję miejsca gdzie cena to 1200+ i portfolio z rowerami wow albo z cenami 300-500 gdzie portfolio to 2x wigry 3 i jakiś stary huragan malnięnty na rozwodnione pastele=paleta RAL.

Nie mam dużych wymagań, chemiczne usunięcie starego lakieru, nałożenie czarnego matu i lakieru na ten mat. 

Ktoś może polecić jakieś miejsce w Warszawie i okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może do zakładu odnawiającego alufelgi?

Na początku ubiegłego roku dałem do piaskowania stalowy frameset, koszt 80 zł, a wykonanie petarda, no byłem zaskoczony. Malowanie byłoby dodatkowo 150 - 200 zł.

Edit: przepraszam, piszę o Szczecinie...

Edytowane przez marcesco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsc reklamujących, że mogą przeprowadzić taką operację jest w wawie kilka jak nie kilkanaście, byłem ciekaw czy ktoś oddał w takie miejsce rower i czy ma na temat usługi dobre zdanie. 

Inna sprawa, że chyba wszyscy piaskują ramy. Przy MTB bym się nie bał ale ja chcę pomalować ramę szosową mocno wycieniowaną i piaskowania się lekko boję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Instalatorów , ale nie wiem czy igiełkują -aluminium. Podstawowe kolory, teoretycznie gwint zabezpieczony, szału nie ma. Potrafią zabezpieczyć,  Ale  to jest zakład od felg, nie ma miłości do rowerów. Warstwa jest dość gruba.  Cena trzeba sprawdzić aktualną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ogarnie każda lakiernia proszkowa, piaskowanie/szkiełkowanie na to czarny mat lub połysk poliestrowy i na to jeśli chcesz lakier matowy to matowy poliestrowy, poliuretanowy bądź akryl ( z tym ostatnim może być problem bo mało się tego produkuje ). Poliestrowy lub poliuretanowy będą oki. Jeśli nie zwykła usługowa lakiernia proszkowa dla której będzie to robota z łaski to poszukaj firmy, która zajmuje się renowacją felg (tam przynajmniej mają ogarnięte dobrze systemy dwu-trzy powłokowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Instalatorów to jest właśnie punkt felg, i finezji nie ma wcale,  ale tak jak oglądałem stal przed proszkiem u nich tak nie widziałem ramy alu i nie mogę rekomendować. Powłoka jaką nakładają na ramy nie jest subtelna, widać to  w ok muf,  czasami zdarzają się małe artefakty. Najgorsze jest to że uwagi przekazane w baraku biurze nie docierają do Pana który ostatecznie to robi.  Ostatnie malowanie mnie mocno zabolało, mianowicie prosiłem o wygrzanie ramy na sucho aby wytopić smar z okolic suportu,  który wydłubałem w skali makro, ale był nakitowany do granic możliwości jak do puszki z towotem.  Ramy nie wytopiono i pod suportem lakier popłynął bo w trakcie spiekania się lało z jej ramy jak po deszczu. 350 zł z czarnym spalonym babolem od dołu. Jednak na ramach od nich zrobiłem sporo, trzy rowery jedno krzesło, i poza tym i paproszkami raz - jest ok. Robiłem kolory szlachetne, czarny półmat, brąz błysk, zielony wojskowy olive mat jak z M65

35o lub 250 teraz już może przekręcam cenę , może kawałek krzesła był w to wliczony, warto się upewnić, rama plus widelec ma swoją konkretną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...