Skocz do zawartości

[Buty] Wymiana butów SPD.


Calder

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu kupiłem swoje pierwsze buty SPD, Shimano SH-ME301. Co do jakości/trwałości nie mam zastrzeżeń, sam system SPD też bardzo dobry i już nie wróciłbym na platformy. Niestety jest jednak pewien problem. 

Przy trasach 60-80km+ pojawia się problem z uczuciem drętwiejących palców lub mrowieniem w przedniej części stóp. Wielokrotnie przestawiałem bloki próbując różnych ustawień , czasem to drętwienie pojawia się wcześniej, czasem później ale nigdy nie udało mi się go wyeliminować w 100%. Nie wiem czy podeszwa jest za miękka i z czasem stopa zaczyna odczuwać ucisk bloków/pedałów czy problem leży może całkiem gdzie indziej. Na pewno but pod względem rozmiaru jest dobry, trochę większy niż moje zwykłe buty do chodzenia. Mniejszy był za ciasny, większy człapał za bardzo. 

Myślę teraz nad nowymi butami SPD tym razem z systemem BOA (moje obecne to 2 rzepy i klamra). Poleci ktoś jakieś wygodne (wiem, kwestia subiektywna) buty? Słyszałem że Specialized są fajne ale szukam kilku propozycji bo ja buta muszę przymierzyć stacjonarnie a wiadomo jak to jest, nie wszystkie modele sklepy mają na magazynie. 

Co do budżetu to myślę że coś w okolicach 500-700 złotych max. Jazda rekreacyjna gravelem lub MTB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wolę robić krótkie przerwy postojowe po 80km na "rozchodzenie" niż rezygnować z SPD. Jeździ mi się dużo wygodniej niż na platformach. Poczytałem trochę o tym i tak naprawdę powodów może być masa niekoniecznie związanych z butami. Choćby i nieodpowiednia szerokość siodełka. 

Kusi mnie trochę wizyta w jakimś punkcie z bikefitting tylko takiemu amatorowi jak ja trochę szkoda tych ~700-800 pln bo to już niemały koszt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...