Skocz do zawartości

[śruba korby] Pomoc w znalezieniu dłuższych śrub


Kein

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Nie mogę znaleźć śrubki jak w załączonych zdjęciach. Są to śruby trzymające blat na korbie w klasycznym rowerze. Potrzebuje przesunąć linię łańcucha tym samym niezbędne są dłuższe śruby. Byłem już w sklepie motoryzacyjny, jak również stricte z śrubami i systemami zamocowań i nic. Na necie są tylko klasyczne krótkie dostępne -lub źle szukam. Oczywiście jest to z nierdzewki.
Tuleja nakrętki ma 13 mm długości, ja potrzebuję blat odsunąć na 25-28 mm, czyli jak nawet znajdę śrubę to będzie ona 13 mm poza tuleją, co nie jest wskazane. Dla utrudnienia łeb śrubki nie może być wyższy nić 6 mm.
Blat trzyma się na 4 śrubach.

Macie jakiś pomysł na to oprócz tokarki, lub wiecie gdzie ją można znaleźć idealna długość to 25 lub 30 MM ( dłuższą zawsze dotnę). 

20220129_135551.jpg

20220129_135619.jpg

20220129_135640.jpg

20220129_135657.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a oprócz tego obawiam się że zrobi się solidna dźwignia i albo zerwie śruby albo pognie blat.  Jaki masz suport?  Jaka korba?  Co kombinujesz że aż tak musisz przesuwać linię?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę ją przesunąć bo linię łańcuch mam słabą. Blat jest zamocowany na silniku CYC X1 Stealth. Zrobiłem już pół sezonu na takim ustawieniu ale chce to w końcu uporządkować jak serwisuje rower. Na inny forum mi doradzili iż nazywa się to śrubą ericsona - ale i tak tego nie znalazłem, problem jest skokiem gwintu 0,75, wszystko jest na klasyczny metryczny. Chyba bez tokarki się nie obejdzie. Blat zębatki ,ma otwory montażowe o średnicy 10mm, i wchodzi do niego śruba (z kołnierzem) walcowa przelotowa  o średnicy 10mm z gwintem w środku M8 0,75  - i nie idzie dostać śruby z stali nierdzewnej M8 z gwintem 0,75. Są ale z stali węglowej (czernione) to mi to zaraz pordzewieje. 

20220129_232111.jpg

20220129_231940.jpg

20220129_231908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...