Skocz do zawartości

[Do 3000] Nowy Rower MTB do jazdy po mieście. - Jaki sobie kupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się ostatnio za nowym rowerem  MTB z zakresu budżetowego do 3000 zł - może lekko przekroczyć.

Taki rower żeby jeździł nie tylko po mieście, ale żeby też bez przeszkód dało się nim pojeździć po lesie, po jakimś piasku i łąkach. 

Ostatnio natknąłem się na ciekawy rower MTB z serii Romet RAMBLER R9.4

To jest najnowszy model tego roweru na ten rok 2022. 

 https://m.romet.pl/Rower,RAMBLER_R94,10,810,813,15635,2022.html

Zastanawiam się właśnie nad kupnem tego roweru. Czy to byłby dobry wybór roweru dla mnie - dla takiego przeciętnego rowerzysty ?

Chciałbym żebyście mi w miarę możliwości - bo wiem, że się znacie na tym - żebyście mi doradzili i coś pomogli w tym zakresie.

Obecnie od dłuższego czasu jeżdżę na rowerze MTB Romet Mustang 1 z 2016 roku. 

https://www.dobrerowery.pl/romet-mustang-27-5-1

Który z tych dwóch rowerów jest lepszy ? Czy ten co mam teraz czy ten, który chce sobie kupić ? 

Proszę was o opinie w tym temacie. A może też zdarzy się tak, że ktoś z Was posiada taki rower Romet Rambler i może mi powiedzieć według siebie czy taki rower warto sobie kupić ? - Proszę Was o pomoc w tej sprawie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadając się na nowy robisz z jednej strony krok w przód - dzięki przesiadce na koło 29, ale poza tym kilka kroków wstecz. Napęd 3x9, słaby amortyzator, teraz masz 10 rzędowy napęd, przyzwoity amortyzator. 

Także, bilans końcowy jest raczej na minus i nie warto zmieniać tego co masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bartosz_ napisał:

@cervandes A odpowiedziałbyś mi na pytanie, które postawiłem w moim temacie. 

Porównał te dwa rowery i powiedział, który z tych dwóch jest lepszy ?

Bo tak napisałeś coś i nie wiadomo w ogóle o co chodzi. 

Masz 3x10 i Raidona, myślisz o zmianie na 3x9 i XCT. Amortyzator o trzy półki gorszy, napęd o generację gorszy. Nie zyskasz nic a wiele stracisz. Wydaj kupkę kasy na dobre opony, może coś ulepsz w napędzie, ogarnij heble i jeździj. Jeśli nigdy nie serwisowałeś Raidona to mu też by wypadało zrobić SPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...