Skocz do zawartości

[~6500] czy płace za markę ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przed wiosną chce kulić swoją pierwsza szosę i mam dwa typy 

https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/endurance-bikes/endurace/al/endurace-6/2732.html?dwvar_2732_pv_rahmenfarbe=BK%2FBK

oraz 

https://bike-rs.pl/pl/p/Rower-Lapierre-Sensium-Al-300-Disc-/7120

i moje pytanie brzmi czy w przypadku canyon płace za markę i polerowane spawy ? Czy jest coś w nim lepszego ze mamy taka różnice cenową ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu canyon to aktualny model a lapierre jest z rocznika 2020 więc wyceniany ~2 lata temu

Zresztą możesz go jeszcze taniej kupić https://allegro.pl/oferta/lapierre-sensium-al-300-disc-58-10739130121?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24

Podejrzewam, że największą różnicą pomiędzy nimi będzie waga. Tanie modele lapierre nie słyną z lekkości więc może być te cirka 0,5kg cięższy od canyona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mi się wszystko pomieszało i nie mam pojęcia który rower wybrać ‚

rose Na 105 przemawia za mną najbardzej ale tu nie mamy w ogóle możliwości zmiany na hamulce tarczowe znowu canyon endurance 6 tez jest spoko rama ok i chyba wymienimy wszystko jak znajdzie się taka potrzeba ale znowu cena jest wyższa o 900 a za lapierre przemawia tylko cena i praktycznie  to jest ten sam rower co canyon tylko 2 lata starszy i trochę lżejszy, doradzacie co byście wybrali na moim miejscu canyon oferuje 2 sztywne osie a rose ani jednej czy odczuje różnice ? Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

rose Na 105 przemawia za mną najbardzej ale tu nie mamy w ogóle możliwości zmiany na hamulce tarczowe

Polski być trudna języka

Przecież istnieje pro sl disc

Cytat

doradzacie co byście wybrali na moim miejscu canyon oferuje 2 sztywne osie a rose ani jednej czy odczuje różnice ?

Jeśli w tej "wypowiedzi" masz na myśli pro sl na szczękach to nic dziwnego, że nie ma sztywnych osi, żaden rower na szczękach ich nie ma

Nie odczujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przecież istnieje pro sl disc

Ale niestety to już jest mega cena za rower :( 

a czy rosa nie jest przestarzałym rowerem i czy za np 4 lata nie bedzie już bardzo stary podzespołowo i hamulce szczękowe to w tedy będzie prehistoria,jak dźwignie do zmiany biegów na ramie :) :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jakie to ma znaczenie?

Kupujesz rower teraz i teraz będziesz go używał. Jak za 3 lata ktoś Ci powie że antyk, to przestaniesz?

Gdybym teraz kupował szosę, to zdecydowanie bym wolał szczęki, niż ociężałe szosy z tarczami. No chyba że bym miał wysoki budżet, żeby kupić coś lekkiego na tarczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie znacząca, w górach duża...aczkolwiek czasami jest tak, że pozornie cięższy rower (patrząc na podobny zestaw kół o tej samej wadze) jedzie lepiej pod górę dzięki większej sztywności. Wracając do różnicy w wadzie...wiadomo masa kół robi największą różnice czy na płaskim czy pod górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdecydowanie wolał Canyona ze względu że tarcze to przyszłość , teraz mało które modele są bez tarcz a za kilka lat praktycznie nie będą dostępne na szczękach. Dwa można szerokie opony tam wsadzić , piszą że do 35 mm a to już można pojeździć po lasach, szutrach itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kolbi1998 napisał:

Czyli raczej pójdę w rose na szczękach o grupie 105 mam na dzieje ze nie będę żałował bo odcinam się zupełnie od strony hampli  😕

Napiszę na własnym przykładzie. Mieszkam w Krakowie, coś tam po górkach jeżdżę, od 3 sezonów mam rowery na tarczach "bo tak wyszło", wszystko mi jedno jakie hamulce będzie miał kolejny. A prawdopodobnie będą szczęki bo świetne sprzęty można dostać za dobrą kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że szczęki są na wylocie. 

Większość producentów wycofuje się z produkcji kół wyższych modeli pod szczękę. 

Jak będziesz chciał kupić komplet kół z wysokim stożkiem na karbonowych obręczach, możliwe że takich pod tradycyjne hamulce nie kupisz. 

Canyon wydaje się takim najbezpieczniejszym zakupem, jak kupisz rower na szczękach, za kilka lat sprzedasz za grosze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...