Skocz do zawartości

[Rower endurance] jaki rower endurance 7 8tys


akduj

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś kto śledzi moje wpisy wiezeszukam roweru szosowego.  179 zrostu 86 nogę więc pewno musi to być endurance  bo przy takich proporcjach i tak pozycja będzie pochylona. Niestety po analizach geometrii ramy wyszły mi 2 rowery, piszę niestety bo bardzo drogie stosunek jakość cena jest porażająca.Co chodzi o Trek domane al 4 56 i nowy rower scultura endurance300 rozmiar m. Oba rowery natiagrze powyżej 7tys, aluminiowa konstrukcja rama. który z nich byłby lepszy. W treku razi mnie troszeczkę masywna konstrukcja ramy a może to tylko złudzenie. Proszę o analizę za którą z góry dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, nie wiem jakie analizy prowadziłeś ani jak doszedłeś do tego, że na całym rynku są dwa rowery które spełniają Twoje wymagania. To już z założenia brzmi absurdalnie, tak jakby nie było regulacji podkładkami/ mostkiem/ kierownicą/ pozycją siodełka/ offsetem sztycy.

Twoje proporcje nie są jakoś wybitnie zaburzone, także tym bardziej nie wiem gdzie leży problem. Pewnie według jakiś tam standardów nie są idealne, ale moje też nie (174/82) a jakoś na każdym rowerze umiałem się odnaleźć.

Nie wiem czy miałeś szosę, ale jeżeli nie, to proponuję jechać do sklepu i się przymierzyć. Jesteś w zakresie najpopularniejszych rozmiarów. Polecam także czytać/ oglądać mniej na temat geometrii i fittingu, bo jak pokazuje Twój przykład, zakrawa to o jakiś dramat. Nagle okazuje się, że dla przeciętnego człowieka nie ma na rynku roweru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 11:37, Mihau_ napisał:

Dlaczego nie piszesz w starym temacie? Co niby maka te rowery innego niż konkurencja? Chyba, że ci zależy na jak najwyższej wadze to wtedy trek jest bezkonkurencyjny

Proszę mi powiedzieć czy waga  treka wynika  z  ramy czy po prostu tam jest  wszystkio ciężkie, kola itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...