Skocz do zawartości

[konserwacja] Jaka pianka do czyszczenia napędu?


Rekomendowane odpowiedzi

Co byście polecili. Do tej pory używałem pianki Fenwicksa ale z tego co widzę towar nigdzie niedostępny. Możecie jakąś inną piankę polecić?

A czemu pianka? Po prostu w warunkach domowych wygodniejsze w stosowaniu od typowych ciekłych preparatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 Akra + mała ręczna pianownica. Taka jak przy kosmetykach.

Sam jestem zwolennikiem dobrych, rowerowych kosmetyków i chemii. Nie oszczędzam na tym. No ale kupowanie pianki do napędu, która na dodatek jest makabrycznie droga, to chyba przesada.

A tak ogólnie to nie polecam takiego sposoby mycia napędu. Czego byś nie zrobił, to odtłuszczacz dostanie się do bębenka, kółek przerzutki i suportu. Lepiej wyczyścić napęd ręcznie, a do gruntownego mycia go zdemontować raz na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 do Akry. Używam w zestawieniu ze starą pianownicą (po mydle dziecięcym) od ponad roku i mogę tylko polecić.

Natomiast autor wyraźnie zaznacza warunki domowe. Akrę trzeba dokładnie spłukać, więc odpada całkowicie. Dojeżdżam rowerem do pracy i był taki moment w grudniu i styczniu, że musiałem myć napęd co sobotę, także tego...

@Mareq_BB nie masz możliwości mycia napędu gdzieś na zewnątrz? Ja oblatuję to Akrą i szczoteczką do zębów, potem spłukuję opryskiwaczem ogrodowym. Cała operacja nie zajmuje 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, keltu napisał:

@skom25 Też używam Akry, zastanawiałem się ostatnio czy nie nadawałby się również do wymycia / odtłuszczenia tarcz hamulcowych?

Nie wiem prawdę mówiąc. Chyba zostałbym przy tradycyjnym płynie do mycia naczyń i Izopropanolu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skom25 napisał:

No jak spłukiwał Fenwicks, to dlaczego miałby nie spłukać Akry?

Tu cię zdziwię.. nie spłukiwałem, wycierałem. 

Akrę mam i musiałem ostatnio użyć, bo pianka się mi skończyła (a fajnie myła również ręce po grzebaniu przy samochodzie). Niestety z Akrą jest ten problem, że strasznie skapuje i trzeba podłogę dobrze zabezpieczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawdę mówiąc, nieco bez sensu. To jest preparat typowo do spłukania. Nie wiadomo co się dzieje z metalem jak na nim zaschnie, ani jak wpływa na olej nakładany na łańcuch.

Do takiego czyszczenia jest sporo innych, lepszych preparatów, a nie przepłacona pianka używana niezgodnie z zaleceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...