Skocz do zawartości

[Korby Shimano Grx 600] Różnice między korbami 2x10 i 1x11


Mac77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chcę zmienić korbę w swoim Fuji Jari carbon 1.3 z Fsa na Grx600 40t 1x11 170mm. Dostępność tej korby jest zerowa i tak przeglądając czeluści internetu zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem korba grx600-10 dwu blatowa nie jest tą sama korbą tylko z założonymi dwoma blatami bo Grx 600 X1 ma fabrycznie miejsce na montaż mniejszej tarczy.Jedyną różnicę jaką znalazłem to linia łańcucha ale podejrzewam że wynika ona z zastosowania innych zębatek.Pytanie czy jak kupiłbym grx600-10 i założył bym blat od Grx 600 x1 to by było to samo.Nie znalazłem też żadnej informacji o długości osi korby ale podejrzewam że są takie same.Może ma ktoś takie korby i byłby w stanie sprawdzić lub ma wiedzę na ten temat.Pozdrawiam

Edytowane przez Mac77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"NIELUBIEPONIEDZIALKU" dzięki za odpowiedź ale widziałem te informacje od Shimano.Chciał bym aby ktoś ( może pracuje gdzieś w sklepie rowerowym lub ma dwa rowery z różnymi wariantami napędu Shimano grx ) kto ma możliwość porównania korby grx600-10 do grx600-1 lub grx600-11 czy faktycznie ramiona są takie same.Teoretycznie wygląda że tak ale nie chcę wtopić kasy na korbę i dodatkową koronkę a potem okaże się że linia łańcucha jest inna i nie wynika z ofsetu innej koronki tylko z innego wymiaru płaszczyzny mocowania.

Edytowane przez Mac77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"NIELUBIEPONIEDZIALKU" po pierwsze to już napisałem że szukam 170mm a Ty mi podsyłasz link do 175mm.Po drugie dlatego założyłem ten temat bo korby grx z dwoma blatami  170mm idzie jeszcze znaleźć więc chcę się upewnić czy po zmianie na jedną oryginalną tarczę grx 40t otrzymam to samo co w grx600-1x11 i żadne "kwiatki" nie wyjdą po wydanej kasie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę tak tylko dlaczego w grupie Grx600 jest pozdział lini dwu rzędowych korb na grx600-10 , grx600-11 jeśli miało by być to samo?Mogli by zrobić jak z zaciskami że są tylko 400 i 800 a nie ma 600.

"MIHAU_"  Dzięki ale w tej cenie plus przesyłka to można już pokusić się o lżejszą grx800 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://si.shimano.com/api/publish/storage/pdf/en/ev/FC-RX600/EV-FC-RX600-4579A.pdf

Są takie same. Było to już w pierwszej odpowiedzi. Jeżeli producent podaje że są takie same, zamieszcza to w jednym pliku, to czego tu jeszcze szukać? Szukasz problemu tam gdzie go nie ma.

Shimano dba o takie rzeczy. Jeżeli tam by była chociażby inna faktura wykończenia, czy wymiar różniący się o 0,01mm, to komponent miałby inne oznaczenie.

A dlaczego jest podział na 10s i 11s mimo że to to samo? Żebyś jako laik sobie wszedł, wybrał że masz napęd 10/11s i kupił to co potrzeba. Nie każdy siedzi w aspektach technicznych, nie każdy się musi znać, a Shimano miejsca na domysły nie zostawia.

 

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie szukanie problemu gdzie go nie ma a dbanie o własną kasę na którą ciężko pracuję i ją szanuję.
Mam też taką nadzieję że są takie same ale od dawna serwisuje i modernizuje rowery w większości MTB i już nie raz mnie zaskoczyły "oczywiste" rzeczy 😜 stąd moje podejrzenia i chęć upewnienia się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, natomiast oglądanie zdjęć z OLX czy jakieś porównania na oko, zamiast wiary w dokumentację jest nieco dziwne. Już w pierwszym poście miałeś dokument producenta, w którym jasno widać że ramiona są takie same, a zmieniają się jedynie zębatki.

Zaryzykuję stwierdzeniem, że jeżeli robiłeś to na częściach Shimano i trzymałbyś się dokumentacji, to zaskoczony byś nie był. Mają tak dużo dokumentów, że jak się poświęci trochę czasu, to da się znaleźć absolutnie wszystko.

No ale mniejsza o to. Będzie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...