Skocz do zawartości

[do ~6000] „wygodny” rower szosowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, ja jako mało doświadczony kolarz głównie mtb panuje zakup swojej pierwszej szosy. Mój wzrost to 179 a wewnętrzna długość nogi 84cm . Nie mogę nigdzie znaleźć dość aktualnych rankingów wskazówek dlatego zadaje pytanie tutaj jaki rower wybrać , mój budżet to ok 6000 zł i  na myśl przychodzi mi jeden rower a mianowicie rose pro Sl na osprzęcie shimano 105 i niestety ( chodź się nie znam na szosach ) hamulcach szczękowych, co myślicie na ten temat czy znajdzie się może jakiś lepszy rower i czy te szczęki nie są wcale złym pomysłem choć według mnie trochę przestarzałe, moja waga to 88kg a jeździć będzie głównie w terenie górzystym ( mieszkam w rejonie Tatr ) z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy te szczęki nie są wcale złym pomysłem choć według mnie trochę przestarzałe

Dziesiątki lat ludzie na nich jeździli i jakoś dawali radę. I to nie po polskich pagórkach tylko konkretnych górach.

Jeśli chcesz wydać 6k i mieć nowy rower z gratami na poziomie 105 to będzie na szczękach i tyle. Rose pro sl to świetny wybór, innym bardzo dobrym byłby canyon endurace, ewentualnie szukanie jakiś ostatnich sztuk w przecenach. 

Nowy na 105 i tarczach najtańszy będzie zapewne kross vento 5.0, gdzieś w granicach 6500 powinieneś wyrwać. Ewentualnie trochę bardziej agresywna sensa https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-sensa-romagna-disc-sle-pd28524/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mogę spytać jak się będzie miał ten rower ->https://bike-rs.pl/pl/p/Rower-Lapierre-Sensium-Al-300-Disc-/7120
do wyżej wymienionych czy jako średnio zaawansowany kolarz ( bo za takiego się uważam dochodzę do 90km dziennie na hardtail :D :D ) odczuje różnice pomiędzy tiagra <-> 105 ? I czy jest sens kupowania rower w nagietym i tak budżecie 6000 jak tego można wyrwać na Allegro za ok 5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

odczuje różnice pomiędzy tiagra <-> 105 ?

W kulturze pracy nieznaczną - 105 ma mocniejszą sprężynę w przerzutce więc łańcuch mniej tłucze. Jakość przerzucania porównywalna.

Zauważysz za to 2 przełożenia więcej i niższą masę.

Napiszę to setny raz;) dla mnie tiagra to taka grupa "do niczego", dla totalnego amatora za droga a dla kogoś ambitniejszego bezsensowna ze względu na brak możliwości sensownego upgrade. Biorąc np. 105 R7000 będziesz miał grupę kompatybilną z 2 generacjami ultegry, dura ace czy grx. Chcesz wsadzić przerzutkę ogarniającą większą kasetę? Żaden problem. Chcesz urwać coś z wagi? Masa możliwości. Przy tiagrze zostaje ci tylko mieszanie elementów z najtańszym grx

Jeśli ktoś chce po prostu wsiąść i jechać to spoko, jeśli podchodzi ambitniej do tematu i chce ulepszać sprzęt to dorzuciłbym do 11s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...