Skocz do zawartości

[Stery zintegrowane] dobór sterów


Tomekkz

Rekomendowane odpowiedzi

Ciąć bieżnie i nie przejmować się. Montaż i demontaż takiej bieżni jest łatwiejszy i nie wymaga użycia siły i skomplikowanych narzędzi. Ciąć można bieżnie stalowe i aluminiowe kątówką z tarczą o grubości 1mm. Kąt bieżni nie ma nic tutaj do rzeczy, ważne aby nie ciąć bieżni pod łożyska wiankowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, skom25 napisał:

Nie wiem, może średnica jest inna?

Miałem swego czasu też wątpliwości odnośnie tego rozwiązania, ale tnę miski i to się sprawdza. Czy to lepiej??? na pewno prościej w montażu. Stożkowe osadzenie łożyska powoduje stały docisk tej miski. Zresztą producenci też tak to robią toczą miskę z kawałka i ją rozcina. Stąd moja prostochłopsko-inżynieryjna decyzja;-)) Trochę sterów tak osadziłem łącznie ze swoimi i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może przed rozcięciem bieżnia ma ułamek milimetra mniej, niż ta której nie tną. Po rozcięciu rozpręża się do prawidłowej średnicy.

Nie ważne, nie będę teoretyzował bo nie mam na to dostatecznej wiedzy. Ja się staram nie poprawiać fabryki w takich kwestiach.

Tak, smarować miski przed montażem. Jak będziesz je osadzał? Bo wbijanie młotkiem czy używanie domowej prasy, to raczej średni sposób. Próbowałem, przekonałem się, nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieżnię można sobie śmiało rozciąć, będzie działać. Tylko w przypadku (najczęściej) niektórych stalówek, po rozcięciu właśnie "zmieni się" średnica. 
Jakby miała się zmienić? Ano tak jak w przypadku zapieczonej sztycy, którą się rozcina wzdłużnie właśnie po to. 

Tylko, że w przyp. bieżni najczęściej można sobie ją odpowiednio "dogiąć" i będzie dalej spełniać swoją rolę, bo oczywiście kąty się nie zmienią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...