Skocz do zawartości

[Aluminium czy carbon] do gravela


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie czy warto iść w ramy carbonowe do graveli? Jak jest z faktyczną wytrzymałością takich ram? Czytam artykuły gdzie piszą, że taka rama potrafi się uszkodzić nawet od kamienia, który odbije się podczas jazdy spod kół. To brzmi trochę jak abstrakcja - czy faktycznie takie przypadku się zdarzają? Gravel to rower do jeżdżenia po szutrach, a tam kamieni nie brakuje...

Rozumiem, że trzeba uwazać, żeby rower się nie przewrócił na beton, itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię sobie wyobrazić żeby rama karbonowa została uszkodzona przez kamyk wyskakujący spod koła, no chyba że uszkodzenie typu rysa, no to tak, ale to dotyczy też ramy wykonanej z innego materiału. Żeby uniknąć rys czy odprysków wystarczy nakleić jakaś ochronna folię na ramę i już. Ja bym się nie bał karbonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Chociemir napisał:

Czy można prosić o chociaż kilka linków do tych artykułów?

Może się tak stać, ale gravelu jest znacznie niższe ryzyko niż w mtb. Bo nir wpakujesz się w takie rumowiska jak na mtb. Nie ma czego się bać, ale zapobiec można, folia samochodowa jest rozsądnym zabezpieczeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mihau_ napisał:

Inna sprawa, że wywalanie kasy na karbonową ramę w gravelu jest imo bezsensowne

Rozwinąłbyś? Dlaczego bezsensowne? Z tego co czytam to większa sztywność jest mocno na plus względem aluminium.


Co do folii - brzmi jak sensowne rozwiązanie. Orientujecie się ile plus minus może kosztować oklejenie roweru w serwisie? Wiem, że można zrobić to samemu, ale wolę mieć to zrobione porządnie, niż samemu się męczyć kilkanaście h i uzyskać amatorski efekt.

Edytowane przez Kinek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mateusz_Brycki napisał:

 Nie ma czego się bać

 

Ależ ja się nie boję ponieważ od lat jeżdżę na ramach karbonowych, natomiast jeszcze raz poproszę o linki do artykułów "gdzie piszą, że taka rama potrafi się uszkodzić nawet od kamienia, który odbije się podczas jazdy spod kół". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena obklejenia - sky is the limit:) mój kolega płacił 4 stówki za całość. Jest to dobra cena, ja robiłem sam i za samą folie samochodową dałem 200 czy 250.

@Chociemir ja nie znam artykułów, ale wiem jak wyglądało moje mtb i ile uszkodzeń od kamieni miało. U mnie są takie warunki geologiczne ze jest duzo takich sypiących sie kawałków skał i strasznie ramy dostają. Tak więc ja tam wierzę że coś się może stać bardziej niż dziury w lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...