Skocz do zawartości

[rower 3000-3700] cross czy gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad tymi modelami rowerów 

Kross esker 1.0

https://roweroza.pl/rower-gravel-kross-esker-1-0-2022?utm_product_id=74417&gclid=CjwKCAiAlrSPBhBaEiwAuLSDULe5GHB-g1W_KwU-kj6GhklNRfUeTtXlik4rbkR5IFST__VJz6PpqRoC3LUQAvD_BwE

riverside 920 lub 900

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920/_/R-p-300795?mc=8405267&&cd=1625039213&ad=57336423530&kd=&gclid=CjwKCAiAlrSPBhBaEiwAuLSDUGHOQfs30_LCuItVxvU1CWLQDA29HnHqWuV-md-C6V638yOXtksnmRoChEkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-900/_/R-p-300794

osoba użytkującą rower nie pokonywała by jakiś dużych odległości, raczej okazjionalne wycieczki po kiepskiej jakości ścieżek z krawężnikami, trochę lasu, trochę piachu, w najmniejszym stopniu asfalt. 

Najbardziej przekonuje mnie riverside 920 ze względu na osprzęt i wagę, 900 boję się, że może być bardziej awaryjny. Co do gravela mam mieszane uczucia, czy będzie wygodny po dziurach i lesie, czy z takiej niższej półki będzie dobry. Waga waga 10 kg plus brak serwisu widelca, trochę kusi. 

Pozdrawiam serdecznie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież żaden z tych rowerów nie waży 10kg. Esker będzie najlżejszy 11,5kg w najmniejszym rozmiarze. Na pewno będzie najszybszy, za to najgorzej będzie go zatrzymać ;) 

920 będzie pewnie najwygodniejszy do okazjonalnej jazdy wokół komina. Serwis amora robisz raz w roku, najlepiej zimą jak się jeździć nie chce.

A 900 bym sobie darował, skoro budżet pozwala na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kklaudia.sieczka napisał:

Waga waga 10 kg plus brak serwisu widelca, trochę kusi. 

Więc poszukaj crossa/trekkinga/fitnessa ze sztywnym widelcem.

IMO kupowanie gravela za taką kasę jest trochę bez sensu. Poruszasz się pośród najtańszych modeli, które są po prostu zlepkiem najgorszych jakościowo komponentów. Crossa za te pieniądze kupujesz już przyzwoitego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus92

Raczej rekreacja, niż sport. Do tego czasami ma ból odcinka szyjnego od pracy i myślę, że taki cross będzie mieć też pozycje lepszą dla kręgosłupa. 

Też tak myślę, że ten 920 będzie ok, ale chciałam się upewnić, bo teraz pełno tych filmików zachwalających gravele, tylko, że są o wiele droższe od mtb, cross odnośnie osprzętu. 

@kipcior

Faktycznie ten esker waży 10.72kg  rozmiar S. 

Dzięki, a ten amor na dziurach mógł by się przydać :)

To jak nie ma sensu pakować w gorszej jakości tańszy gravel, to zostaje przy zakupie riverside 920. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wagą w Krossie jest ten problem, że producent jej nie podaje. Swoją drogą przy 920 też wagi nie widzę, a pewnie koło 13kg jest.

Ja znalazłem tutaj:

https://szobakbike.com/rowery-kross-gravel-2022-ceny-waga-osprzet-i-zestawienie-modeli/

Jeśli byłoby 10,7 to byłby całkiem niezły wynik jak na najtańszego gravela. A najlepiej byłoby znaleźć film na YT jak ktoś to mierzy, o ile taki jest.

A szyja no daje znać o sobie, szczególnie w dolnym chwycie. W crosach nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mihau_ napisał:

Więc poszukaj crossa/trekkinga/fitnessa ze sztywnym widelcem.

Niestety teraz jest słaby wybór, przynajmniej w budżecie w którym obracam się ja (do 3000 zł).

Jestem w podobnej sytuacji (waham się między crossem a fitnessem) i stwierdziłem, że skoro nie ma wyboru fitnessów, to chyba zakupię sobie crossa z "uginaczem", bo tych to akurat na pęczki :). Jeżeli będę jeździł non stop na zablokowanym amorku, to w przyszłości zmienię sobie widelec na sztywny, koszty nie są zbyt duże. To chyba też bezpieczniejsze rozwiązanie pod względem geometrii - dużo fitnessów wygląda jak szosówka z prostą kierownicą, taki stuningowany cross powinien być bardziej zrelaksowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...