Skocz do zawartości

[łańcuch] Pękający łańcuch


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kumplowi 2 tyg temu zaczął pękać łańcuch. Czym to jest spowodowane - nie wiem, pierwszy raz coś takie widziałem.
1l.thumb.jpg.060f2d7f46828eaf37e2431a571a86c5.jpg

Jeździmy razem po lesie całą "zimę" u mnie tylko rdzewieje i nic się nie dzieje. łańcuch to kmc x10.
No nic, zamówiony nowy z rowerek.pl bo coś mnie naszło, że ten z allegro to może jakaś chińska wersja.
Pach, mija 2 tygodnie i właśnie mi wysyła zdjęcie, że powtórka z rozrywki.

2l.thumb.jpg.e6f13070dcfdb187c6486b1f0622dabf.jpg


Jutro ma do mnie wpaść, będziemy oglądać, mam wrażenie, ze to nie kwestia łańcucha bo mi z łańcuchami KMC nic podobnego się nigdy nie wydarzyło.
Rzućcie jakimś pomysłem co po za jakąś wyszczerbioną zębatką na korbie lub kasecie może być tego powodem.
Chłop jeździ bardzo kadencyjnie, my jesteśmy amatorzy rowerowi i czujników nie posiadamy, ale kręci raczej jak królik, forma też średnia więc nie doszukiwałbym się tutaj stwierdzenia, że łańcuch 1000w nie wytrzymuje 😜 Tereny też płaskie bez podjazdów.
Jakieś pomysły ?

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zekker napisał:

W e10 mam przesunięte (kupowany w na przełomie 2019/2020).
W x8 mam równo (kupowane w połowie 2021).
Sklep ten sam i raczej o zbyt ugruntowanej pozycji, żeby puszczać podróby (no chyba że ich w hurtowni zrobili).

No ale tu chodzi o x10,w 8 też mam równe, ale w x10 mam przesunięte, na zdjęciu  u góry w x10 są równolegle i jakieś te wytłoczyny takie rozjechane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w rękach tyle łańcuchów X10, że zapewniam Was, że gdzie napis KMC wybity nie ma najmniejszego znaczenia. W oryginałach X10 bywa że wcale nie ma bitego oznaczenia X10 tylko jest KMC. Bywa też tak, że co druga blaszka jest KMC zamiennie z X10. No i bywa, że jest X10 każdej. Podróbkę b. trudno poznać. Trzeba mieć obok siebie oryginał i podróbkę dokładnie tego samego typu (np. X10.93, .73, -EL, -SL, black-silver...) i wtedy są pewne różnice np. w kształcie podcięć poprawiających przemieszczanie się łańcucha po koronkach kasety.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki w X10 mają te nacięcia xbridge i NIE SĄ IDEALNIE PŁASKIE. Mają te wybrzuszonka na środku. Na drugim zdjęciu w tym temacie widać płaskie blaszki z lipnie wystruganymi rowkami. Zdjęcie z ukosa by pomogło, ale już na podstawie tej foty twierdzę, że to zakup z Shopee czy innego równie gównianego miejsca.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo różnie z tym bywa. Czasami potrafią zrobić tak, że ciężko poznać podróbkę. Poniżej kilka fotek KMC X10 EL TiN. Chyba nie wymaga komentarza który to oryginał. Dodam, że fotografowana podróbka przejechała 200km, oryginał coś koło 3000 (i zrobi jeszcze 2x tyle).

20191208_115418(0)_resize.jpg

20220126_094846_resize.jpg

20220126_094924_resize.jpg

20220126_094933_resize.jpg

20220126_094944_resize.jpg

 

A tu dwa nowe, pudełkowe X11 - już trochę trudniej poznać, który podrobiony. Zdjęcie z pudełkiem zawierającym podróbkę ;)

20210424_145709_resize.jpg

20210424_145910_resize.jpg

20210424_150023_resize.jpg

20210424_145907_resize.jpg

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie zasialiście ziarno niepewności. Na zdjęciu poniżej niby dwa te same łańcuchy, u góry podróba, poniżej oryginał.

Oryginał ma frezy na blaszkach wyraźnie szlifowane, podróba niechlujnie tłoczone, w podróbie momentami delikatne ścięcia na blaszkach zanikają, napisy w oryginale są cienką czcionką tłoczone, w podróbie jest to gruba czcionka, charakterystyczne dwie kreski na środku są pod innym kątem nacięte. Z ciekawości wziąłem kilka łańcuchów KMC i wszystkie niezależnie czy to był szary, srebrno czarny wyraźnie różnią się od podróby, ale żeby te różnice dojrzeć to trzeba patrzeć przez binokular.

IMG_20220126_104845.jpg

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak raz popękał Connex - praktycznie każde ogniwo było pęknięte. Może też była to podróbka, choć kupowana ze sklepu rowerowego. Napisałam do nich, ale się nie odezwali. Zagłosowałam więc nogami i więcej u nich nie kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wychwyciłem na waszych zdjęciach. Może chińskie podróby nie mają ogniw z wybitą serią ? cyfra i litera razem oraz po drugiej stronie sama cyfra. Banalna rzecz ale może zapomnieli XD Druga fotka w pierwszym poście to podróba, ale pierwsza hmm... cieżko powiedzieć.

Edytowane przez luker7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...