Skocz do zawartości

[wyciągnięcie łańcucha] Przyrząd do 12s


EpicPoznan

Rekomendowane odpowiedzi

NX

https://cyclingtips.com/2019/12/the-best-bicycle-chain-durability-and-efficiency-tested/

 

Co do tej niedokładności pomiarów używając przymiarów, aż sprawdzałem swoje łańcuchy, dwoma przymiarami rozpychającymi rolki w 2 strony i suwmiarką. Nie widziałem rozbieżności pomiędzy wynikami przymiarów a pomiarem suwmiarką.

Hipoteza o tym, że przymiar który rozpycha rolki przeciwne strony nie mierzy poprawnie nie znalazła u mnie potwierdzenia. Może trzeba bardziej zużytego łańcucha by zauważyć rozbieżności, może moje mierzenie było niedokładne, a może narzędzie do mierzenia jakie mam po prostu działają jak powinno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok taki przymiar wyciągnięcia właściwego nie mierzy ale do  szybkiego porównania łańcuchów w rotacji znajdzie zastosowanie. Ja  tak  naprawde najpierw  rotuję z interwałem przebiegowym  a potem zgodnie z przymiarem. Mój główny rower to szosa to z łańcuchami(4) ultegry/ KMC EL   mam  2 rotacje co 1kkm potem przymiar.  Nie ma sensu tak drobić z tymi rotacjami. Pytanie! Czy  lepszy przymiar typu PT na jednym odcinku łańcuchu może dać inne wskazanie niż na innym odcinku? Bo ja czasem mam taką sytuacje że na jednym odcinku łańcucha przymiar wpada luzem a na innym gdy nawet dociskam to nie chce wpaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch mierzy sie w 2-3 różnych miejscach. Jeśli PT w którymkolwiek pokazuje 0,5 to łańcuh na śmietnik albo dalsza jazda w rotacji (z tym samym kompletem innych łańcuhów) do zamordowania napędu (często ma to uzasadnienie ekonomiczne). Przy rotacji generalnie przyrząd zbędny bo mozna mieć na ścianie pod gwożdziem zaznaczoną długość graniczną łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...