Skocz do zawartości

[Rondo Ruut Al1 GRX] custom tuning wycena


undemalum

Rekomendowane odpowiedzi

@undemalum

dam Ci inną perspektywę. Dwa tygodnie temu kupiłem Ruut ST, też Mka. ST, czyli bazowo duużo wyżej niż AL, dostałem zresztą oryginalny rachunek na 10k zł.

Pełny Rival 1x, stan napędu absolutnie idealny, opony Schwalbe G-One jak nowe. Sprzedający dorzucił jeszcze drugą kierownicę Specialized, owijkę Lizardskins, trzy zapasowe blaty, kasetę Sunrace 10-42, drugi suport, 2 nowe haki przerzutki i inne drobiazgi. Zapłaciłem 6600 zł i uważam, że i tak sporo 😅

Twoja wycena jest no, jakby to powiedzieć, zdecydowanie nieatrakcyjna.

 

PS: w MTB mam suport Token i kurła po roku używania muszę wymienić łożyska.

Edytowane przez marcesco
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dużo wyżej bazowo można mówić o którejś wersji w karbonie, ewentualnie ekstrawaganckiej TI. Po drugie, nie każdy chce mieć linki na wierzchu, lub jeden blat zamiast dwóch. Moja oferta dotyczy roweru, który nie tylko dobrze wygląda i jest w pełni sprawny technicznie, lecz ponadto jest również praktycznie nowy. W związku z tym określenie granicy opłacalności sprzedaży na poziomie 6 k nadal nie wydaje mi się oderwane od rzeczywistości rynkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre podsumowanie. Powiedźcie mi za ile wystawić, ale nie macie racji bo mój jest wyjątkowy.

Niby dlaczego Stal miałaby być wyceniana niżej niż Aluminium? Bo przeciętnemu Kowalskiemu Stal kojarzy się z rowerem z Tesco?

Zejdź na ziemię, naprawdę nie jest to jakiś niezwykły rower. Zwykłe aluminium na średniej klasy osprzęcie, nic niezwykłego. Nie twierdzę że masz go oddać za połowę ceny, no ale to naprawdę nie jest jakiś cud i unikat.

Tak jak już ktoś wspomniał, być może przepłaciłeś za ten rower. Popatrzyłem na specyfikację i już wspomniany Esker 6.0 wypada chyba nawet lepiej, a jak kupowałeś swój, to kosztował 6000 zł. Aktualnie kosztuje 7200 zł i jest bardzo popularny.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu co i rusz jakieś problemy ze zrozumieniem tego co do tej pory napisałem. Mój komentarz do postu marcesco dotyczy bezpośrednio fragmentu cyt. "ST, czyli bazowo duużo wyżej niż AL". Stwierdziłem jedynie, że z tym dużo wyżej to kolegę poniosło, nie zaś, że rama z aluminium jest lepsza. Przecież wiadomo, że Cro- Mo jest wyżej pozycjonowane od Al, jednak nieco dwa, trzy oczka wyżej lecz o jedno. Poza tym wskazałem na różnice (prowadzenie linek, przednia przerzutka) między naszymi wersjami, które nie muszą, lecz mogą działać na korzyść tego mojego biednego aluminiaka cogotakpodniebiosawychwalam. Sorry, ale nie wiem po co te bicie piany. Panowie jak sprzedam rower to dam znać za ile. Być może zaspokoi to czyjąś ciekawość i zaoszczędzi czasu podobnym do mnie ignorantom. Na ten czas dzięki za wszystkie komenty. Do zob. na szlaku. Pa Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam po upływie miesiąca (dokładnie). Spieszę poinformować, że wczoraj  rower zmienił właściciela. Nabyty drogą kupna za 6,5 k. Opuściłem 2 stówki bo nie lubię się za długo targować, za to gościu cały skowronkach. Niech mu służy.

 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...