Skocz do zawartości

[łańcuch] sram sx eagle zamiennik


gomez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Posiadam napęd sram sx eagle w ebiku i chciałbym kupić dodatkowy łańcuch. Do tej pory głównie jeździłem na Shimano a o SRAM tylko słyszałem. 

Ale do rzeczy co oznacza ten eagle i jakie łańcuch będzie współpracował z tym napędem? Czy ten napęd w ogóle może jeździć w ebiku?

Czytajac forum znalazłem info że nie jest to najwyższych lotów napęd ale do póki będzie sprawny będę go użytkował. Dodatkowo czy łańcuchy KMC rzeczywiście powyżej 10s są do kitu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie ma przeszkód, żeby Sram SX używać w rowerze ze wspomaganiem.

Eagle to poprostu napęd 12s Srama z kilkoma technologiami mu towarzyszącymi.

Jeśli miałbym polecić łańcuch to byłby to Sram X01 lub XX1. KMC X12 też jest ok. Shimano że Sramem raczej nie ma co mieszać, bo łańcuch Shimano jest węższy i musiałbyś zmienić zębatkę korby.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślę o kmc i zastanawiam się czy to co w internecie piszą że kmc się pogorszył w 11 i 12s to prawda. Myślę jeszcze żeby spróbować kmc e12 z tym że zapewne kaseta dostanie w kość. A ten łańcuch sx to taka podstawa jeśli chodzi o jakość czy coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mniej więcej wiem z czym to się już je. Teraz pytanko bo na zimę szkoda mi xx1 czy x01. 

I teraz mam do wyboru:

SRAM CN NX EAGLE 126LINK 

Kmc x12 

Kmc e12

Co kupić aby w miarę było dobre i nie zjadło kasety. Podejrzewam że sram w zimie będzie cały czas rudy w porównaniu do kmc. W tym momencie sx sramowski mimo czyszczenia woda i szmatą po każdej jeździe nie wygląda obiecująco. Dodam że stosuje woski do smarowania w tym momencie squirt lowtemp

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...