Skocz do zawartości

[Napęd] Korba Alivio 4050 przeróbka na 1x


gomez1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W obecnym rowerze kończy mi się naped 3x9 i chciałbym przejść na 1x11. Z dotychczasowych moich przeszukiwań forum wybrałem tak :

Tylna kaseta Shimano 5100 - 11-51

Przerzutka : Shimano 5100

Manetka od XT 11 biegowa.

I teraz pytanie co do korby. Mam korbę Alivio 4050 na HT. Z przeszukiwań internetu wyszło że jeśli wyrzucę wszystkie blaty i zamiast środkowego zamontuję np : blat 34T od Banless'a to linia łańcucha powinna mi się zgrać tzn. wynosić 50 mm.

Piasta tył to Novatec na thrubolt 9mm więc rower bez boosta.

Wolał bym nie zmieniać korby żeby nie potrzebnie brnąć w dodatkowe koszta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem takie przeróbki z FC-M590, M6000, jakąś tam na Octalink i nawet na to nie zwracałem uwagi. Po prostu działało. Niech Ci się nie zgrywa ta linia nawet o 3mm, to wciąż jest mniej niż odstęp między koronkami. Zawsze możesz też użyć podkładek dystansowych.

Pamiętaj żeby sprawdzić BCD korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, skom25 napisał:

Robiłem takie przeróbki z FC-M590, M6000, jakąś tam na Octalink i nawet na to nie zwracałem uwagi. Po prostu działało. Niech Ci się nie zgrywa ta linia nawet o 3mm, to wciąż jest mniej niż odstęp między koronkami. Zawsze możesz też użyć podkładek dystansowych.

Pamiętaj żeby sprawdzić BCD korby.

A o ile krótsze śruby kominowe stosowałeś przy tych przeróbkach bo te oryginalne mogą być za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba 4.5mm.

Zerknij na vincere.pl

No i różnie to bywa. Zębatki mają różną grubość, różne wcięcie na kominy. Pamiętam że chyba w M590 i zębatce OctaneOne, użyłem długiego komina ale musiałem podłożyć podkładki ~1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...