Skocz do zawartości

[Hamulec tarczowy hydrauliczny] Shimano 105 szosa


Rekomendowane odpowiedzi

awww that's so sweet - Crying face | Meme Generator

;) Od tego jest forum - żeby pytać i pomagać! :)
Ja bardzo lubię uczyć się nowych (technicznych) rzeczy, a chyba jeszcze bardziej, gdy dzięki mnie ktoś inny się czegoś nauczy.
Fajnie, że spróbowałeś i przekonałeś się, że nie taki diabeł straszny. Znajomość własnego sprzętu to podstawa! Powodzenia i, choć są dobrym materiałem do nauki, jak najmniej awarii i podobnych problemów! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Dam sobie na razie spokój. Jak tylko zrobi się cieplej i wypuszczą mnie z kwarantanny to pojeżdżę i zobaczę. Nie myślałem, że z hamulcami hydraulicznymi może być tyle szarpania się. Tak sobie teraz myślę, że szczękowe są dużo wygodniejsze w obsłudze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wybaczcie, że odkopuję temat. Dziś udało się zrobić pierwszą przejażdżkę. Wszystko hula aż miło. Wiatr we włosach w oczach łzy. Łzy ze szczęścia. Rewelacja. Tarcze się chyba ładnie ustawiły podczas przejażdżki. Nic nie trzeszczy nic nie szumi, a jak popyla xD. Jak tylko się wiedzie na leszy asfalt to jak po lodzie. Zupełnie inne doświadczenie niż góralem. Jestem zakochany 😅. I nie dlatego że wczoraj były walentynki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety to taki minus QR...kiedyś w mtb przed każdymi zawodami kiedy przyjeżdżaliśmy na miejsce i montowaliśmy koła to zawsze kończyło się na regulacji hamulca. Następnym razem jak zacznie Tobie szurać po ponownym włożeniu koła to poluźnij lekko zaciski, zakręć kołem w powietrzu i naciśnij klamkę hamulca. Na zaciśniętej klamce dokręć hamulec. W 90% dawało radę. W 10% jak do startu była chwila i nic to nie dawało to płaski nóż kuchenny między klocki i rozpychanie na siłę...oczywiście przy każdym ściągnięciu koła warto włożyć między klocki blokadę. No i gratuluje nowej miłości...też tak miałem po przesiadce z górala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...