Skocz do zawartości

[Forum] Do zobaczenia!


Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi że @KSikorski jest popsutym linkiem. To ciekawe :D

Z jednej strony się cieszę. Z drugiej strony, nie da się ukryć że aktywność na forum spada. Część ludzi odchodzi, czasami się ktoś pojawia, ale w większości są to konta na jeden temat.

Pamiętam okres zimowy kilka lat temu, gdy pisząc posta i odświeżając stronę, miałem kolejne 5-10 nowych powiadomień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seawolf688 Moim zdaniem brakuje już po prostu takich zapaleńców... ;) Dzisiejszą młodzież generalnie mało interesuje, idą na łatwiznę, szukają prostych i gotowych rozwiązań. Nie chce im się nic robić, niczego spróbować... Wszyscy siedzą na Snapchatach i Instagramach i to jest ich głównym hobby.
No i dzięki powszechności Internetu dostęp do informacji jest teraz większy. Wklepiesz hasło i znajdziesz 15 filmów na YouTube (z tego tylko jeden będzie rzeczowy, a reszta tylko po to, żeby ulokować reklamy :P).

Sam jakiś super stary nie jestem, w tym roku stuknie mi 30-tka, ale obserwując co się dzieje i porównując do tego, jak wyglądało to naście lat temu...no widać znaczącą różnicę.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, seawolf688 napisał:

Bo już wszystkie problemy rowerowe rozwiązane - napędy zestopniowane idealnie, amortyzatory ustawione, owijki dobrane, karbonowe kierownice dokręcone odpowiednim momentem, idealne rowery odnalezione. Ludzie bezproblemowo jeżdżą dlatego nie ma tematów na forum ;)

Zawsze się znajdzie jakiś problem, którego nikt nie miał, a przynajmniej nie opisał.

Dużo ludzi też idzie na FB. A tam przykład z dzisiaj, ktoś pyta o sztycę, a wszystkie komentarze o siodełkach... Już nawet ludziom się nie chce pytania czytać.

No ale dobra, bo zaczęły się smęty :D

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, TheJW napisał:

Dzisiejszą młodzież generalnie mało interesuje, idą na łatwiznę, szukają prostych i gotowych rozwiązań. Nie chce im się nic robić, niczego spróbować...

Taaa... A co Ty słyszałeś od dzadka czy ojca? Oni to od wilków się oganiali idąc do szkoły A my wszystko mamy. Tacy sami są dziś jak byli wczoraj. Są ciekawscy, zdolni i tacy leniwi i z dwoma lewymi rękoma. W 1974-tym też tacy się rodzili co im się nic nie chciało ... np. ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheJW napisał:

Wszyscy siedzą na Snapchatach i Instagramach i to jest ich głównym hobby.

Nie to co tutaj, gdzie stare konie wrzucają codziennie jedno zdjęcie ;) 

A dzisiejsza młodzież też się zestarzeje, zaczną ich boleć kolana, plecy i w końcu usłyszą wyrok: musi się pani/pan więcej ruszać ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj po prostu tych co są na zajęciach z robotyki, malarstwa, jazdy konnej, tych którzy trenują kolarstwo, tych którzy poświęcają czas na naukę bo chcą być lekarzami, prawnikami, architektami nie spotykasz w Internecie tak często. Po prostu kiedyś leniwa część społeczeństwa nie miała się gdzie chwalić kolorem paznokci albo jazdą na tylnym zepsutym kole. Niestety w każdej grupie wiekowej Ci zdolniejsi, kulturalniejsi, bardziej ciekawi są zazwyczaj (oczywiście nie zawsze) skromniejsi.

Mnie nie razi z drugiej strony też jak 75-cio latek marudzi że demokracja jest do kitu a z komuny przynajmniej coś tam coś tam... bo wiem że tak naprawde to nie ma nic wspólnego z systemem - wtedy było fajnie bo miałeś 20 lat i nic Cię nie bolało, dziewczyny były piękne a Ty byłeś przed a nie po przygodach.

Ps. Z to jak wygląda obraz dzisiejszej młodzieży to kto odpowiada? To czasem nie 40-50 są tymi którzy jako rodzice poszli na skróty?

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, ten pan który tak wszystko wyjaśnia, popadając w samozachwyt nad sobą (czy jeszcze coś innego) zaorał forum, z którego wiele osób korzystało - i wiele przyszło tutaj. Także - pomysł miał dobry, trafił w niszę, ale ja muszę przyznać że podaje tę wiedzę w sposób nieco ciężkostrawny. 

Co do młodego pokolenia - jest gorzej, i nie ma co tego ukrywać. 

To prawda - w społeczeństwie większość nie ma wielkich aspiracji, widać to i po tym jaka władza rządzi w Polsce, co dzieje się w mediach społecznościowych, kto jest autorytetem ogółu społeczeństwa czy nawet jakie jest podejście do badań naukowych - co mnie szczególnie dotyka każdego dnia.  Ale to temat na baaaaaardzo długą dyskusję. Na pewno film "Idiocracy" miał sporo racji przewidując przyszłość :D 

Ja, widząc zachwyt studentów nad zdalnym nauczaniem tylko się pod tym że z roku na rok jest gorzej podpiszę. To pokolenie smartfonów i nowych technologii, życia w bańce zwanej sukces-moda-próżne życie, za które, w znacznym stopniu odpowiada nie kto inny jak starsze pokolenie. Tak jak wspomniał @abdesign

Fajny temat się zrobił z tego pożegnania. @skom25 sam bym przyjechał na rurkach kanalizacyjnych, ale dystans spory a bieg tylko jeden :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wnosiłem sam frameset na trzecie piętro. Myślałem że umrę. Złapałem jedną ręką, hop biegiem i się okazało że jednak nie jest to aluminium :D

Co do największego ego świata rowerowego w Polsce. Nie mogłem go strawić od pierwszego razu jak zobaczyłem. Po prostu jego wspaniałość, wiedza i umiejętnośći aż się wylewają z ekranu.

Polecam za to kanały Hambini i Peak Torque. Nieco inne spojrzenie na rowery, bez reklamowania, sponsorowania i nadęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zauważ jednak, że jasno wskazuje wady i przedstawia konkretne pomiary i dowody. Ja go tam lubie, szczególnie za dość pokraczny humor :D

Kilkoro ludzi na YT sprawdziło jego suporty i wszyscy mieli pozytywne wrażenia. Zobacz też, że jako jeden z nielicznych powiedział prawdę na temat wózka OSPW AbsoluteBlack, a nawet kupił za własne pieniądze. Kilka firm straszyło go sądem i chyba nikt się nie zdecydował, bo wiedzieli że ma rację.

Peak Torque to podobne tematy, ale już przedstawione w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kipcior napisał:

Nie to co tutaj, gdzie stare konie wrzucają codziennie jedno zdjęcie ;) 

Zapomniałeś dodać, że codziennie jedno zdjęcie tego samego roweru, w takich samych okolicznościach przyrody, podobnych zamków czy ścieżek... Ale ważne że codziennie 😁 Wystarczy spojrzeć na listę aktywności najaktywniejszych użytkowników forum 😆

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, przeczytałem cały wątek i chciałbym się odnieść do kwestii funkcjonalności i popularności forum z pozycji forumowego żółtodzioba. Jestem tutaj chyba do grudnia, więc bardzo krótko. Przywiodły mnie tu buty spd. Najpierw godziny analizowania filmów na yt(gdzie spora część jest sponsorowana), jednak "wielcy influenserzy" nie odpowiadają pod filmami na pytania. Jestem anty fb, nigdy nie lubiłem takich portali i nie mam tam konta. Postanowiłem założyć tutaj konto i muszę powiedzieć,  że warto pielęgnować to "miejsce". Kilku ludzi bardzo mi pomogło w paru kwestiach, do kilku osób napisałem też wiadomość prywatną i zawsze dostałem wiadomości zwrotne oraz pomoc jakiej oczekiwałem. Także cieszę się, że  kolega @skom25 nie uciekł z forum, chociaż nie znam człowieka. Oby było nas tu jak najwięcej 🙂 Pozdrawiam wszystkich na forum! 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja egzystencja tutaj została poddana kolejnej próbie...

Gdzie się podział mój wspaniały tytuł Uber? Już sama czcionka i zachodnio brzmiąca wymowa budziła szacunek.

Jak widzicie, zostałem świeżakiem z 13500 postów i 2400+ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...