Skocz do zawartości

[Klamki hamulcowe] do Shimano BR-M6100


Armaros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje klamki do hamulców  hydraulicznych Shimano BR-M6100

Mam cały zestaw ale te oryginalne są tak wyprofilowane że nie 

można ich dosunąć do samych gripów a potrzebuję miejsca na kierownicy.

I moje pytanie które klamki będą współpracowały z hamulcami Shimano BR-M6100.

Edytowane przez Armaros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z oferty Shimano.

Pokaż na zdjęciach, bo nie bardzo rozumiem. Obawiam się że używając innych, zyskasz jakieś marne milimetry.

Nie lepiej żebyś kupił szerszą kierownicę? W sumie i tak zabijasz ergonomię ustawiając klamki w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o kolizję ze starszymi manetkami się rozchodzi...

O starsze klamki, które nie mają tej idiotycznej podpórki obecnie coraz trudniej. Z tańszych można szukać staruteńkiej bl-m640 albo bl-mt501 ew. z droższych bl-m7/8000. 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc trafiłem. Te klamki przewidują montaż manetki między podpórką a obejmą (starsze manetki nie są kompatybilne). U Ciebie jest poza obejmą stąd masz klamkę za daleko. Klamki się nie przesuwa bo to klamka jednopalcowa. I tak jest już skrajnie blisko krawędzi kierownicy. Zamiast zmieniać klamki pomyśl o zmianie manetek/napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A morze jest głębokie, bo to morze.

Dosuwając klamkę do chwytu, spowodujesz że będziesz musiał trzymać chwyty na samych krawędziach. Nie lepiej kupić kierownicę szerszą o 2cm ( czy ile tam potrzebujesz) i wydać 100-200 zł, a nie wydać kupę kasy i mieć dużo roboty z nowymi klamkami?

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Armaros napisał:

Mam cały zestaw ale te oryginalne są tak wyprofilowane że nie 

można ich dosunąć do samych gripów a potrzebuję miejsca na kierownicy.

@Dokumosa @Q_u

Gdzie napisał że nie dosięga manetki? Napisał że brakuje mu miejsca na kierownicy. 

Jak kupi szerszą, to będzie miał więcej miejsca... Głupi nie jestem, gdyby napisał że chodzi o manetki, to bym nie doradzał szerszej kierownicy...

Ergonomię i tak zabije, bo klamka będzie wypadała wtedy gdzieś przy końcu kierownicy. Więc taniej poszerzyć kierownicę i zostawić ergonomię ustawienia klamki, niż wydać dużo więcej a i tak mieć pokraczne ustawienie...

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, obraz nic nie zmienia. Jasno napisał że potrzebuje dosunąć klamki do chwytów, bo mu brakuje miejsca na kierownicy. Gdzie wspomina cokolwiek o manetkach?

To Ty od razu wysnułeś że chodzi o kompatybilność manetek z klamkami, a prawdopodobnie wcale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip źle to interpretujesz moim zdaniem... i nie tylko moim. To że autor jakoś karkołomnie w słowa ubrał swój problem nie zmienia tego, że to dawno zdiagnozowany problem - te manetki i te klamki nie pasują do siebie. Masz nawet zdjęcie autora - manetka w du...żym poważaniu a podpórka klamki opiera się o obejmę gripa. Kierownica będzie dłuższa a dalej będzie trzeba się gimnastykować żeby biegi zmieniać.

Najrozsądniej kupić bl-mt501 - bo w pełni funkcjonalne a najtańsze.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może żle to opisałem mój błąd! Prościej chce po prostu klamki hamulcowe przy samych gripach jak to było kiedyś. Obecnie jak widać klamki odstają od gripów a manetki są ukryte pod klamkami. Tylko chodzi mi o model kompatybilny z tymi hamulcami i tyle. Proszę się nie kłócić :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Armaros napisał:

Prościej chce po prostu klamki hamulcowe przy samych gripach jak to było kiedyś.

Cytat

Czyli jednak ja miałem rację

A guzik a nie miałeś :) kolega nie wsunie klamki na gripa bo... te klamki mają podpórkę.

Wskazana dobra mocna kawa bo śpisz. Na bank przecież znasz ten konflikt.

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wy zacznijcie czytać :P Dobrze, nie miałem racji z szerokością kierownicy, ale autor wcale nie ma na myśli że ma za daleko MANETKĘ. Chce po prostu mieć bliżej hamulec, co oczywiście nie jest możliwe.

Mniejsza o to, bo to nic nie zmienia.

Szukaj klamek starszego typu, natomiast nic poniżej serii 5xx, bo stracisz Servowave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, skom25 napisał:

Chce po prostu mieć bliżej hamulec, co oczywiście nie jest możliwe.

 

My to dawno wiedzieliśmy, a jak rozumiem rozwiązanie jest szersza kierownica po Twojemu :)

Od początku chodziło o problem z EV... no ale tłumacz to sobie jak chcesz.

 

Moja racja jest zawsze mojsza, a jak nie to:hqdefault.jpg

Tak to wygląda czytając Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze raz napiszę nie chodzi bym zmieniał kierownicę bo nie ma takiej potrzeby. Chodzi jedynie o zwykłe klamki hamulcowe by współpracowały z BR-M6100.

I były wyprofilowane tak by można dosunąć je do samego gripa i nic więcej. Po prostu tak miałem zawsze i tak mi pasuje nie szukajmy w tym głębszej filozofii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...