Skocz do zawartości

[Wymiana korby] Deore na GRX


Strielok79

Rekomendowane odpowiedzi

@abdesign A jak korb, to i piast.

@JWO daj spokój :P 30mm to jest już sporo. Pewnie widziałeś jakieś korby Shimano i wiesz, że są podobnej grubości. To nie jest tak, że jedna ma 10mm, a druga 25mm. Nie będę teraz siedział i sprawdzał jaki jest Q-Factor dla różnych korb i tego wyliczał. Pewnie byś znalazł jakąś cudowną kombinację ramy MTB i korby szosowej gdzie by to pasowało, ale nie o to chodzi...

Zresztą dyskusją akademicka, bo i tak oś jest za krótka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jak po inżyniersku... to temat jest z gatunku go, no go. Nie ma co mierzyć, bo "mniej więcej", "na oko" w tym konkretnym wypadku wystarczy. Narzędzia pomiarowe i obliczenia dostosowuje się do skali i trudności zagadnienia.

PS. nudzi nam się ;) chłopaki, oj nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, skom25 napisał:

Pewnie byś znalazł jakąś cudowną kombinację ramy MTB i korby szosowej gdzie by to pasowało

Znalazłby bo takie też się zdarzają - sam taką miałem, wywalone podkładki, złapane lewe ramie na słowo honoru, któreś GT u mnie tak za zimowlę robiło... ale jak mocniej depnąłem to potrafiło stuknąć korbą o widły. Tyle że owo GT miało zdecydowanie węższe widły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...