Skocz do zawartości

[MTB] Full czy hardtail


JWO

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Kaloryfer napisał:

Rozumiem, że nudzisz się i szukasz zajęcia.

To jest tak 65% decyzji, 35% to chciałbym pojeździć trochę na czymś innym niż szosie.

12 minut temu, Mateusz_Brycki napisał:

Szukanie części, składanie a potem jeżdżenie na takim rowerze może też nieść dużo frajdy.

Jest to prawidłowa odpowiedź

Cytat

Odpowiedź jest prosta. Skąpstwo.

Skoro motywy mojej decyzji sa już znane, proponuje skupić się na problemie, o ile ktoś może i chce pomóc.

48 minut temu, Kaloryfer napisał:

Wg mnie na składaka decydują się osoby, które dokładnie wiedzą czego chcą, a ty tydzień temu nawet nie wiedziałeś czy chcesz HT czy FS.

Ale właśnie po to jest ta dyskusja żaby się dowiedzieć. Jak zacznę składać ulepa, to już będę wiedział co chce :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 03:05, JWO napisał:

 

Tylko jak chyba potrzebuje XC, bardziej niż trail, enduro czy DH. W wieku 50+ skakanie po kamieniach jest niewskazane, kości się nie zrastają już tak szybko ;) 

Tez tak myślę, żeby iść w XC.

Mając więcej niż jeden rower i tak specjalizujemy się w jednym typie. Moje zdanie jest takie, że jeżdżąc dobrze na gravelu niekoniecznie będziesz dobry w innych dziedzinach.

Trail czy enduro będzie raczej armatą do strzelania w wróble. Koszty też zapewne inne.

Sam bym zaczął od HT, koszty mniejsze. Wyrobić sobie opinię, żeby się nie okazało że rower będzie tylko zbierał kurz. Ramę full możesz kupić, jak zatrybi i przerzucić graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 03:05, JWO napisał:

Tylko jak chyba potrzebuje XC, bardziej niż trail, enduro czy DH

 

14 godzin temu, JWO napisał:

Jak na razie jestem zdecydowany bardziej na AM, może nawet lekko w stronę enduro

To w końcu czego szukamy, bo już się pogubiłem... :-) Jak nie wiesz co wybrać, to wytłumacz dokładnie gdzie chcesz jeździć tu masz klasyfikację traili od S0 do S5 :) STS: Home (singletrail-skala.de), jak bike parki daj linka do tych bike parków albo to tras na yt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrzysiekCH Ich würde auf dem S5 mögen, aber umiejętonści i zdrowia starczy co najwyżej na S2 ;) 

XC pewnie najbardziej by mi się przydał po powrocie do Europy, czyli w perspektywie kilku lat. Tu na miejscu brak tras cross country, a te bliskie to płaskie ogarniam spokojnie gravelem.
Także jakakolwiek jazda to pakowanie do samolotu lub pociagu. A ponieważ nie będzie to często, więc nie ma czasu na XC.
Co do zmiany zdania, to właśnie po to pytam, żeby wybrać coś co będzie mnie bawiło i będę mógł używać. Nie interesowałem się do tej pory mtb, więc te wszelkie odmiany to dla mnie nowość, jeżli chodzi o detale.

Optymalny wybór to 4 rowery: szosa, gravel, XC, AM enduro. ;) To powiedzmy jest konfiguracja docelowa, gravela mam, więc naturala koleja jest ten najbardziej oddalony od niego :D 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź w miejsce chce masz zamiar wykorzystywać tego swojego ulepa,  wypożycz sobie rower takiego typu jak chcesz składać i zobaczysz w co w ogóle się pakujesz. Ogólnie moim zdaniem jeśli to ma wyglądać tak że 3-4 razy do roku będziesz pakował tego swojego chińczyka do samolotu/pociągu żeby gdzieś pojeździć to lepiej zabierać ze sobą 4pak browara na drogę a rower wypożyczać na miejscu. Mam kumpla który pochodzi ze Szklarskiej Poręby a mieszka w Poznaniu i koniec końców te swoje 140/140 mm skoku wykorzystuje 2 razy w roku a przez resztę czasu wkurza się na lokalnych trasach. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JWO napisał:

@KrzysiekCH 

Optymalny wybór to 4 rowery: szosa, gravel, XC, AM enduro. ;) To powiedzmy jest konfiguracja docelowa, gravela mam, więc naturala koleja jest ten najbardziej oddalony od niego :D 

W teorii tak. W praktyce życie pozwala na wykorzystanie 2 typów rowerów, reszta się kurzy i będą nie wykorzystane bo zabraknie doświadczenia jazdy na nich.

Rama która wrzuciłeś wygląda dobrze.

Jestem w stanie uwierzyć że Chińczycy potrafią zrobić dobrze ramę sztywną, to z rama full może być jedna niewiadoma. Nawet Kross miał pewne kłopoty z pierwszymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JWO napisał:

Optymalny wybór to 4 rowery

4 to za mało, właśnie zamówiłem dziewiąty :-), żeby wszystkie rowerowe nisze wypełnić to trzeba mieć pewnie z 15 :-). 

Co do roweru, ja bym w takim razie polecał w miarę progresywnego traila - skok 130/140, kąt główki jakieś 66/67, kąt podsiodłowy (efektywny) 75-77, reach (dla L - na 188cm, dla innych rozmiarów odpowiednio mniej/więcej) między 460 a 490. Będzie to stosunkowo uniwersalny rower - wszystko zjedziesz, jak masz technikę i wszystko podjedziesz jak masz kondycje. Jak będziesz czuł, że na zjazdach chcesz szybciej i rower Cię ogranicza to na następny rower kupiłbym enduro/all mountain, jak stwierdzisz, że jednak za mułowaty to kolejny kup down country czy XC. Ale wtedy już będziesz dokładnie wiedział czego chcesz.

Sam za Chiny bym nie składał takiego roweru na nie wiadomo jakiej ramie z Chin :-), kupiłbym coś markowego.  No ale nie mieszkam tam, więc może nie czuję tematu. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mateusz_Brycki napisał:

Wygląda jakby tam sie miało dostawać błoto, które będzie zgniatane podczas pracy

Słuszna uwaga. Jak na razie rama będzie jak ta poniżej, chociaz decyzji jeszcze nie ma. Wszelkie uwagi do funkcjonalności mile widziane, krytyczne tez

1364788412_seraphM19.JPG.9068e6354c927545463b9d11cefe184b.JPG

1534518537_seraphM19_1.thumb.JPG.b38fbbe79f1b36c4a18d861b402914fb.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ak się tam prowadzi linki - do przerzutki i do myk myka,

Sa cztery wewnetrzne kanaly. Przerzutka, hamulec, myk-myk i damper. Jakies szczegoly budowy bede znal za tydzien. Dzisiaj jest zaczal sie Chinski Nowy Rok i wszystko stoi przez tydzien

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...