Skocz do zawartości

[MTB] Full czy hardtail


JWO

Rekomendowane odpowiedzi

O jeny... Ciągle ten sam filmik z tą jedną ramą... 👎

Ja to myślę Panowie, że skoro @JWO mieszka u źródła to chyba orientuje się w tamtejszym rynku.

 

56 minut temu, JWO napisał:

Przecież wiekszość to chińczyki, nawet jak tam jest naklejka Kross czy Giant

Nadchodzi burza 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czemu pyta u nas a nie tam i do tego rzuca linki do aliexpress? Aliexpress nie jest przypadkiem tylko dla klientów spoza "źródła"?

Kross robi ramy karbonowe w Przasnyszu a Giant na swoich ramach ma pewnie z 10 marków po quality checkach, dlatego dostajesz dożywotnią gwarancję na ramę.

Edytowane przez Mateusz_Brycki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mateusz_Brycki napisał:

A to czemu pyta u nas a nie tam i do tego rzuca linki do aliexpress?

Wyciagasz pochopne wnioski. Pytam wszędzie gdzie się znaja. 

Cytat

Nadchodzi burza 😀.

Nie wiedziałem, odszczekuje. Nieważne (dla mnie) gdzie rama była wyprodukowana ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak olewasz temat jakości ramy to w sumie w czym tu mamy ci pomóc? Układaj sam te klocki i tyle bo my nawet nie ogarniamy jak wygląda runek rowerowy, trasy i tak dalej w Chinach. Tutaj u nas kolokwialnie trzeba mieć nieżle zryty baniak by kupować byle co jak byle co nie da się kupić z reszty. No chyba, że ktoś jest już całkiem nie tego to i amor Chiński może sobie sprawić. Jednak jak słyszysz, że coś robi Tajwańskie Astro to masz z tyłu głowy Mondrakera czy Transitiona. Jakiś to plus jest w kwestii współpracy marek i co by nie było jakości. A może być tak, że wokół tam u ciebie kupa ludzi na tym co chcesz kupić jeździ, żyje i ma się dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no na pewno Twoja perspektywa jest znacznie lepsza niż nasza i lepszy dostep do rynku.

Z zaproponowanych przez Ciebie 3 ram nie zdecydował bym sie na żaden. 1szy ma prawie 70 stopni kąta główki ramy, pozostałe mają po 65. Przyjmuje sie że tak okolice 68 to najlepsza wartość do takiego roweru bardziej XC - zapewnia dostatecznie dużo stabilności przy zjazdach nie wpływając zbyt negatywnie na skręcanie. Skoro masz wybór, to wlasnie na czymś takim bym sie koncentrował. Maksymalnie krótki chainstay, okolice 68 stopni główki ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to jak olewasz temat jakości ramy to w sumie w czym tu mamy ci pomóc?

Nie olewam jakości ramy. Po pierwsze słucham/czytam co piszecie, po drugie nie za bardzo doradzacie mi w tym temacie. Ocenianie chińskiego rynku przez to co ktoś kupił na Ali, jest bez sensu. Zostawmy jakość, skupmy się na geometrii i funkcjonalności. 

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mamy ci doradzić jak nawet budżetu jaki masz na tą swoją zachciankę nie podałeś? Ogólnie na tą chwilę wygląda to tak, że za jakiś czas w forumowej galerii pojawi się rower obwieszony XTRami, SIDami, na karbonowych chińskich kołach i przepięknymi chińskimi rurkami z dopiskiem "gdyby to był Spec to by mnie kosztował 50 tysiakow"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co mamy ci doradzić jak nawet budżetu jaki masz na tą swoją zachciankę nie podałeś

Jak podam budżet to potem będę się tłumaczył ile każda cześć u mnie kosztuje. Jak mówiłem skupmy się na geometrii i funkcjonalności. To będzie Chińczyk obwieszony grupa Shimano XT 12s, 

Cytat

jakby to był Spec to kosztowałby 50 tys.

I dokładnie w ten segment celuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to ok jak najkrótszy tył ramy, najlepiej te 67-68 stopni kąta główki ramy, wyniesiony reach. Taki rower będzie robić wszystko "dobrze". Moze po prostu popatrz jednak za tymi specami, zobacz jakie mają geometrie i poszukaj czegoś podobnego. Np ten trifox o którym wspominałem to wydaje sie spoko jesli chodzi o geometrię

https://www.trifoxbike.com/mfm100-full-suspension-carbon-mtb-frame

https://www.specialized.com/pl/pl/epic-evo-expert/p/199656?color=319953-199656

https://www.specialized.com/pl/pl/s-works-epic/p/199648?color=319946-199648

Edytowane przez Mateusz_Brycki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Seraph'a pozostaje w zasadzie tylko jedna rama. Z kątem 68.5. Mniejszy kąt to 65.5, więc za mało.

1124521960_seraphM17.JPG.78613675dbcad93fe0f08da82112bc45.JPG

1654748511_Seraphm17foto.JPG.8827a3536c522ea2016c21f793a5d8dd.JPG

Napęd: Jednorzędowy 32-38T
Sztywna oś 12*148 
Damper 165/38
Skok  przód i tył: 100mm
Tarcza hamulcowa 160mm
Max opona: 2.3
Suport: BSA
Srednica suportu: 41mm
Szerokośc suportu: 92mm - to nie bardzo wiem jak ugryźć??? Shimano ma w grupie XT 92mm BB. Czy potrzebna tu specjalna korba?

BB-MT800-P (shimano.com)

Teraz proszę o wady powyższej ramy.
 

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

68to już takie tylko xc ;) 

Tylko jak chyba potrzebuje XC, bardziej niż trail, enduro czy DH. W wieku 50+ skakanie po kamieniach jest niewskazane, kości się nie zrastają już tak szybko ;) 

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz_Brycki tam jest BSA, wiec nie PressFit

@clavdivstu wolałbym trzymać się standardu. Gdzie potem szukać jakieś egzotycznej korby.

Własnie rozmawiałem z kolega z Niemiec, namawia mnie na bardziej progresywna geo. Zjazdy to dobra zabawa. :D 

I badzi tu mądry, najlepiej byłoby XC i enduro ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zagiąłęś, to jakiś mniej typowy standard albo błąd w opisie. Tu są wymienione typowe

https://velonews.pl/posts/5496-sram-dub-czyli-standaryzacja-rozmiarow-korb

Stawiam na błąd w opisie.

Dod tego czy tam będzie 66 czy 68 ważniejsze by rama była dobrej jakości. Przyjrzałem sie tym zdjęciom ram, które wrzucałeś:

image.png.dd2b9cdebc0de2fe3dd33ff4478a60d5.png1. 

Tu chyba nieplanowane zagięcie na ramie

image.png.2ed19c078b73932218897e33454e9c1e.png

Rysa na lakierze

image.png.cff2fa1bf2c07e95e5b62ffe2382e847.png

A tu serio ktoś ustabilizował ramę rolką taśmy malarskiej.

 

To pytanie co jest w środku i czy karbon jest ułożony tak jak powinien skoro tak wyglądają zdjęcia użyte po to by sprzedać produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Te pierwsze ramy to były przykłady geometrii. Jak pisałem mam ramy Seraph, sprzedają je też w US i BRD, więc mają certyfikaty. Kupię u nich tylko jeszcze nie wiem którą :) 

Cytat

A tu serio ktoś ustabilizował ramę rolką taśmy malarskiej.

Masz europejskie punkt widzenia ;) Wszystko ma działać dobrze i wglądać ładnie. W US i Azji to drugie jest nie ważne. Taśma na zdjęciu nie jest targetem, więc ją pomijamy ;) 

Cytat

Stawiam na błąd w opisie.

Tak, tam jest 73mm

Cytat

Bottom bracket: BSA(73mm)

Opis jest pomylony. W ramach XC jest BSA, w AM jest BB92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie temat można zamknąć, a od samego początku był bez sensu. Tytułowy HT nawet nie wchodził w grę, a autor od samego początku wiedział gdzie zamówi swoją ramę. W temacie geometrii to co masz narysowane i podane może być tak samo realne jak deklarowane wymiary suportu. Kto by sobie zawracał głowę takimi bzdurami... Kup se Pan co ci się podoba i po temacie. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułowy HT został obalony w pierwszych postach. Wprawdzie odpowiedz na pytanie z tytułu już jest, to nie chciałem zakładać drugiego watką „Jaka geo fulla?”. Nie znam się na mtb, dlatego zapytałem. I jak już wyżej napisałem, główne pytanie jest jaka ramę kupić, a nie gdzie. Chociaż te wszystkie wątpliwości dotyczące „ramy od chińczyka” tez mi pomagają w wyborze. 
Rozumie tez frustracje doradzających. Bo ja pisałem to, a on wybrał tamto. ;) Ale tak to wyglada, forum doradza, decyzje podejmuje ja. Bo to będzie mój rower, bo to są moje kości (i zęby ;) ), bo to ja będę płakał lub się cieszył, no i ostatecznie ja za to zapłacę. 
Jak na razie jestem zdecydowany bardziej na AM, może nawet lekko w stronę enduro. W moich warunkach i tak pewnie skończy się na bike parkach. Temat HT powróci jak będę wracał do Europy, bo taki będzie mi potrzebny. O ile przeżyje na fullu ze wszystkimi zębami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że masz już wszystko przeanalizowane a tu poszukujesz jedynie potwierdzenia. I jest to jak najbardziej ok, większość tak robi tyle, ze początkowym wpisem zmyliłeś forumowiczów.

Zastanawiam się czemu chcesz złożyć rower skoro można kupić ze sklepu? Niby nie chodzi o pieniądze, niby nie masz nisc sprecyzowanego a decydujesz się na składaka. Wg mnie na składaka decydują się osoby, które dokładnie wiedzą czego chcą, a ty tydzień temu nawet nie wiedziałeś czy chcesz HT czy FS. Rozumiem, że nudzisz się i szukasz zajęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie części, składanie a potem jeżdżenie na takim rowerze może też nieść dużo frajdy. 

Mój dobry kolega złożył już 4 hardtaile, złożone na ramach z aliexpress. Wpierw dla żony a potem dla kilku znajomych. Można powiedzieć, że kolega bardziej lubi składanie niż jeżdżenie i to jest OK. Ludzie mają różne zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...