Skocz do zawartości

[pierwsza szosa] czy warto kupić Meridę 80 z 2018 ?


jqr

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie - chcę kupić swój pierwszy rower szosowy do 2500,

na co dzień używam roweru na dojazdy do pracy (2x10km dziennie), teraz jeżdżę na starym zmęczonym już mtb

 

czy warto się zainteresować MERIDA RACE 80 S/M ROWER SZOSOWY 11392076158 - Allegro.pl - ta oferta jest zakończona, ale rower nadal do kupienia ?

przymierzyłem się do meridy scultura 80 w tym rozmiarze ramy i mi odpowiada

z opisu wynika, że podzespoły są stare, plus napęd "tani"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie cenę 1800 należy traktować jako cenę za samą ramę, osprzęt traktować jako dodatek.:)

Jako rower na dojazdy do pracy i na początek zapoznać się z rowerem szosowym jest ok. 

Osobiście zwiększył bym budżet i szukał bym używanego gravela, np Marin Nicasio. Gravel będzie rowerem dużo bardziej uniwersalnym, lepiej sobie poradzi z codziennymi dojazdami, gdzie masz różna nawierzchnię i gorszą pogodę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś dalej na etapie szukania?, szukasz w jakimś konkretnym miejscu?,mam trochę czasu i mógłbym się rozglądnąć za jakimiś rowerami. Do 2500/2800 śmiało można znaleźć coś lepszego niż claris np. Sora/Tiagra (oczywiście używka)byłaby w tym budżecie a podzespoły nie są o wiele droższe według mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zły rower, za taką cenę nawet całkiem niezły. Szkoda ze manetki starego typu, bo to dość mocno psuje estetykę.

Korby i suportu na razie nie ruszaj, zobacz jak Ci pasują przełożenia. Ja bym zastanowił się nad innymi oponami, bo w takich rowerach na ogół są niskie, kiepskie modele.

Za takie pieniądze na pewno było warto. Najtańszy Kross Vento 1.0 ( już ich nie ma), parę lat temu był sporo droższy i był na gorszym osprzęcie. Myślę że jak pojeździsz 2-3 sezony, to sprzedając wcale wiele nie stracisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...