Skocz do zawartości

[2500 - 3200] Ghost Square czy Giant Roam - cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Stoję przed dylematem wyboru roweru crossowego (rozmiar M, wzrost 173 cm i 73 kg wagi) z zakresu cenowego 2500 do max 3200 zł. Rower użytkowany byłby głównie w mieście oraz na leśnych szlakach i bardzo spodobały mnie się rowery crossowe.

Aktualnie mam na oku dwie oferty:

1. Ghost Square Cross: Ghost Square Cross

2. Giant Roam 2: Giant Roam 2

Co mnie przekonuje bardziej do Gianta to geometria ramy, lepsze manetki oraz to ze przez ostatnie 15 lat miałem Gianta Rocka którym świetnie mnie się jeździło. Jednak Ghost posiada oprócz tego amortyzator powietrzny oraz jest kilkaset zł tańszy. Pytanie, czy jest sens dopłacać do Gianta, czy odczuję tak bardzo tą różnicę w jakości? Oraz co będzie bardziej podatne na modyfikacje w przyszłości? A może macie jakieś inne typy?

Nie ukrywam, ze zależy mi na przerzutce tylnej minimum Alivio.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę skromny opis tego ghosta , trudno porównać . Osprzęt Alivio to może być całość albo .... tylna przerzutka . Ta ,,dodatkowa stopka " to jakieś straszne badziewie .

Giant rewelacyjny nie jest ale jest przyzwoity . Sprężynowego amora aż tak bym się nie bał .Oczywiście air lepszy ( choć o RST nic nie wiem ) ale na sprężynowcu też da się jeździć i poprawia komfort i przyczepność . Najbardziej nie podoba mi się że w Giancie jest chyba zwykła tzn nie tapered  główka ramy. A może jest ? W każdym razie trzeba się zorientować . I jeszcze sparwdzić jakie są ew możliwości wymiany amora na powietrzny gdyby kiedyś ...

Aha dziwny jest rozmiar ghosta - M , 18 ( " ? ) , 51cm ???  51cm to ponad 20" . Na 173 cm wzrostu za duży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś co trzeba ...  Nikt nie powie na który będzie ci wygodniej i przyjemniej jeździć .Mogą być różnice w geometrii które wychodzą dopiero w praniu . Różnica w klasie osprzętu jest zauważalna ,ale w wadze też . Amory ? Nie ogarniam crossowych amorów suntoura ale chyba podobne czy takie same . W wagę Gianta nie wierzę , myślę że trzeba doliczyć ok 500g na pedały ale to i tak wyraźnie mniej niż Romet . Rama ... ja wierzę że Giant ma lepszą i lżejszą . Oni od zawsze z tego słynęli . Nie wiem czy gdzieś to można potwierdzić , tzn czy producent gdzieś podaje wagę ramy . Opony G ma szersze , co kto lubi .

Czy w crosówce potrzebny jest napęd 3x10 ????  Moim zdaniem nie . Szczególnie przy kasecie 11-32 . Owszem kaseta będzie ciasno zestopniowana ale dla takiej rozpiętości wystarczające , dobre stopniowanie jest już przy 8 rzędach . Czyli napęd z Rometa jest lepszy ale koncepcyjnie bardziej podoba mi się ten z Gianta . No chyba że zamierzasz zdobywać górskie przełęcze wtedy nieco lżejszy bieg w R się przyda . Podobnie jeśli masz bardzo mocna nogę i jeździsz siłowo to R ma twardsze biegi . Czyli ogólnie nieco większą rozpiętość przełożeń .

  Ja kupuję rower na lata i potem ew go ulepszam  , a w ogóle jestem ,,gianciarzem " więc chyba rozumiesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...