Skocz do zawartości

[elektryk] Rower elektryczny do 4000zł. Zundapp?


mafik88

Rekomendowane odpowiedzi

[elektryk] prośba o pomoc w wyborze. Bardzo proszę o pomoc w wyborze roweru.

Jestem na etapie poszukiwania dwóch rowerów elektrycznych dla dziadków.

Rowery mają być na prezent, więc muszą być nowe.

Chciałbym się zmieścić w budżecie 4k za sztukę.

Zależy nam na możliwie dużym zasięgu, realnie 60km (a więc pewnie deklarowany około 100km)

Zastanawiałem się nad rowerami Indiana w MediaExpert, jednak ciężko o oryginalnie zapakowany model. W sklepach zostały jedynie poekspozycyjne, dowiedziałem się, że modele na 2022 będą już droższe.

Po dłuższym poszukiwaniach znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/elektryczny-rower-trekkingowy-28-alu-3-tryby-100km-11690309093

Zundapp Z802

Z plusów:

[Osprzęt] Shimano (budżetowa półka Altus i Tourney, ale przynajmniej nie jakiś no name)

Deklarowany przyzwoity zasięg na baterii

Wyższe dopuszczalne obciążenie względem Indiana

Całkiem fajny wygląd

Cena (w Niemczech ceny tego modelu zaczynają się od 1000 eur)

Minusy:

Produkt stworzony z myślą o niemieckich marketach

Problem z częściami zamiennymi?

Bateria to No Name, w przeciwieństwie do np. Samsunga w modelach Indiana

Co sądzicie o tym modelu Zindapp?

Jak pisałem, alternatywą była dla mnie Indiana, kilka pozytywnych opinii słyszałem o rowerach E-Maxim. Czy ten Zindapp będzie znacznie gorszym wyborem? A może wcale nie jest taki tragiczny?

Będę wdzięczny za każdą opinię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w tym rowerze ma co prawda mały moment obrotowy ( do normalnej , niegórskiej jazdy wystarczy ) ale i tak nie wierzę żeby na aku 374 Wh przejechać 110km . Chyba na najniższym wspomaganiu i z wiatrem w plecy . Zauważ, że w opisie podano 30-115 km .   Poza tym , pomijając fakt że oferta nieaktualna to może być . No biedny jest ale za taką cenę ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że 110km jest nieosiągalne. To chyba standard, że te deklarowane zasięgi są mocno życzeniowe. Nie mniej, patrząc na liczne komentarze na niemieckich stronach, 50-80km powinno być spokojnie do osiągnięcia. Wciąż lepiej niż deklarowane 55-80km w innych modelach, a realne 25-50.

Oferta nieaktualna, bo rower zarezerwowany dla mnie :)

Czyli reasumując, trudno będzie o coś lepszego w tych pieniądzach (a nawet +500zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...