Skocz do zawartości

[zacisk hamulca] sram rival etap axs - problem z cofnięciem tłoczka


WOJCIECH19888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko. Zakupiłem Treka Domane Sl6 na osprzęcie Sram Rival Etap Axs i przez przypadek nacisnąłem klamkę hamulca gdy koło było ściągnięte no i oczywiście klocki się zeszły i jeden z klocków nie cofnął sie tak wiec szpara jest za mała by wsunąć tarcze. W jaki sposób można to naprawić? Klocka nie da się cofnąć a nie chce za mocno go wciskać by go nie uszkodzić. Czy konieczne jest odpowietrzanie? Jestem w tym temacie laikiem a nie chce nic zepsuć w nowym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor napisał że szpara jest za mała, więc jakaś jest. Dlaczego nie można wyciągnąć klocków?

Ja cofam tłoczki łyżką do opon. Wkładam ją na płasko i dociskam. Nic im nie będzie, przecież to miękki plastik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25 raz ci się udało, ale jest duże ryzyko uszczerbienia, uszkodzenia tłoczków. Nie warto ryzykować. 

W sytuacjach beznadziejnych otworzyć odpowietrznik. Oczywiście trzeba całość po takim zabiegu odpowietrzyć. 

W każdym przypadku trzeba to robić dość delikatnie. Gdzieś na necie słyszałem że ktoś uszkodził membranę w klamkomanetkach ....chyba Shimano.

Być może sam zacisk jest mocno zagnojony z elementami korozji i trzeba będzie go całkowicie rozebrać i porządnie zregenerować. Oby nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz? Cofam tak od kiedy mam hamulce hydrauliczne, czyli z 8 lat. Nawet filmiki z Park Tool pokazują taką metodą, a tam używają metalowego klucza.

Powiedz mi jedną rzecz. Jakim cudem miałbym uszkodzić tłoczek, przykładając na płasko łyżkę do opon lub inne płaskie narzędzie? Podczas hamowania ten sam tłoczek dociska metalowy klocek do metalowej tarczy. Jakoś wtedy nie pęka, a przecież jest to dokładnie to samo, ale w drugą stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało sie cofnąć tłoczek. Łatwo nie bylo bo wymagało to uzycia dość duzej sily a nie chciałem niczego uszkodzic. Teraz kolejny problem. Klamka po naciśniecia chodzi bez rzadnego oporu az do końca a tłoczki prawie się nie ruszają. Czy jest możliwe ze układ sie zapowietrzyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to pewnie zassał powietrze. Zostawiłeś otwarty, tłoczek się pewnie lekko sam wysunął i powietrze przedostało się do układu.

Co do zestawu i co masz kupić, to Ci nie pomogę. Ja jestem użytkownikiem Shimano i raczej tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...