Skocz do zawartości

[luźne mocowanie uchwytu na bidon] Scott Scale


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

przejrzałem forum , ale nie znalazłem pomysłu jak naprawić luźne mocowania uchwytu na bidon w ramie. Jeden gwint kręci się już w kółko, drugi luźny. Bidon lata mi na boki i na dodatek trzeszczy niemiłosiernie. Nie mam pomysłu innego niż szybkozłączki, ale wolałbym jakieś trwałe rozwiązanie. Może ktoś z was uporał się z tym skutecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o otwory w ramie, do których przykręca się koszyk na bidon? Jeśli tak, to temat nie będzie prosty. ;) Reklamuj, jeśli rower jest na gwarancji. A jak nie - musisz znaleźć kogoś dysponującego odpowiednimi narzędziami, żeby zamontował Ci w ramie nowe nitonakrętki. Te luźne trzeba będzie jakoś usunąć, najpewniej przez rozwiercenie, ale to też nie będzie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TheJW napisał:

Rozumiem, że chodzi Ci o otwory w ramie, do których przykręca się koszyk na bidon?

Tak, nity są luźne w tych otworach. Rower 2018, dawno po gwarancji niestety :-).

4 minuty temu, some1 napisał:

Ogarnięty serwis rowerowy wymieni te inserty czy nitonakrętki bez problemu

Ta, byłem w jednym i patrzyli na mnie jakbym oczekiwał jakichś cudów. Rama standard Scott Scale XL. Lokalny serwis Scotta oględnie rzecz ujmując się nie stara, już próbowałem ślizg do linek u nich znaleźć i skończyło się na dystrybutorze Scotta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia serwisu. Właśnie w Scale'u miałem kiedyś podobny problem bo wkręcając krzywo śrubę zerwałem jeden insert a śruba utknęła w środku. 

Nie znam kompletnie tej firmy, to pierwsze co wyskoczyło w google, ale możesz tam zapytać, mają taką pozycję w cenniku: https://bukbike.pl/serwis-rowerowy-szczecin/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz trzeba rozwiercić, a wstawienie nitonakrętki to minuta jak ktoś ma narzędzia ( popytaj w serwisach samochodowych). Jak nie, to poszukaj na YT jak samemu zamontować nitonakrętkę za pomocą śruby i nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skom25 napisał:

To co masz trzeba rozwiercić, a wstawienie nitonakrętki to minuta jak ktoś ma narzędzia ( popytaj w serwisach samochodowych). Jak nie, to poszukaj na YT jak samemu zamontować nitonakrętkę za pomocą śruby i nakrętki.

Wygląda na wykonalne 🙂. Jedyne co zostaje ustalić, to grubość ścianki ramy żeby dobrać odpowiednią nakrętkę. Po rozwierceniu powinno być coś widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...