Skocz do zawartości

[Odtłuszczacz] Bio


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od jakiegoś czasu, coraz bardziej cenie sobie brak smrodu i wszelkiego rodzaju "szkodliwych" środków używanych do grzebania przy rowerze.

Z benzyny praktycznie zrezygnowałem, używam Izopropanolu. Jeżeli chodzi o ciężkie zabrudzenia napędu, to bardzo dobry okazał się Bio Degreaser z Decathlonu. Taki olej Kujawski, można powiedzieć że prawie o przyjemnym zapachu. Działa rewelacyjnie, ale jest dość specyficzny, bo bardzo tłusty. Moczę w nim napęd po sezonie i sprawdza się bardzo dobrze.

Brakuje mi odtłuszczacza w aerozolu, który będzie służył do czyszczenia napędu przed smarowaniem. Coś czym psiknę na szmatkę, przetrę kasetę i łańcuch. IPA jest za słabe do takich zastosowań.

Kojarzycie środki tego typu? Odtłuszczacze do tarcz odpadają. Kojarzę że  Muc Off ma takie spraye, niby Bio, ale nigdzie nie znalazłem informacji o zapachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić benzynę ekstrakcyjną bezzapachową. Czyści lepiej niż wszystkie bio. Dodatkowo niektóre bio (te na kwasach owocowych) potrafią spowodować przebarwienia gładkich powierzchni anodowanych (mam dwa komplety kół DT w których obręcze nabrały brzydkich tęczowych przebarwień pod światło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba go zmywać wodą?

Aż mi trochę głupio, ale wywołam @Punkxtr. Czego Ty używasz u siebie w serwisie ogólnie do zmywania smaru? Wiem że zawsze celujesz w najwyższą półkę, także może masz coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, skom25 napisał:

Trzeba go zmywać wodą?

Aż mi trochę głupio, ale wywołam @Punkxtr. Czego Ty używasz u siebie w serwisie ogólnie do zmywania smaru? Wiem że zawsze celujesz w najwyższą półkę, także może masz coś ciekawego.

@skom25 do czyszczenia smarów bez rozcieńczania, gripów, ogólnie dużych zabrudzeń używam poniższego i sobie chwalę:

https://allegro.pl/oferta/mocny-srodek-czyszczacy-dirt-juice-boss-0-5l-11445903793?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery_pla_ss&ev_adgr=rowery&ev_campaign_id=14398658358&gclid=CjwKCAiAlfqOBhAeEiwAYi43F3XE6YTCHMFU2gulqDOm8bJe8DQ7HE-r_3gptMFYkX1po9ToHeLnaRoCUHsQAvD_BwE

Tylko do łańcucha się nie nadaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...