Skocz do zawartości

[Wymiana części] Przeróbka z DH na Enduro.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich.

 

Mój syn kupił rower DownHill YT Industries tues 2.0 26 cali ( z ock Shox Boxxer R2C2). NIe przemyslał zakupu i stwiedził że bardzo ciężko mu się podjeżdża pod górę. Moje pytanie jest takie: Czy jest możliwość przerobienia taiego roweru na Enduro albo Freerider ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Enduro to nie jest rower uniwersalny i podjeżdża raczej słabo. Wymiana za grubą kasę części w tym rowerze nie ma sensu. Geometria ramy jest przywidziana na dany skok widelca i dampera. Jak wsadzisz coś o podobnym skoku, to nic to nie zmieni. Jak mniejszy skok, to zaburzysz geometrię ramy. Do tego chociażby kąt rury podsiodłowej. Nie wnikałem w to zbyt mocno, ale patrząc na ten model, to po odpowiednim wysunięciu żeby jeździć w poprawnej pozycji, kierownica będzie kilometr od siodełka.

Co do napędu, do wymiany idzie wszystko.

No i co Ci zostanie na koniec? Rama która nie jest przystosowane do niczego innego oprócz DH.

Także sprzedajcie ten rower, a następnym razem nie słuchaj dzieciaka, tylko sam zorientuj się w temacie. Panuje jakaś chora moda kto będzie miał "fajniejszy" rower. "Fajniejszy" na ogół oznacza właśnie DH. Nawet jeżeli ma to być rower do pojechania do parku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Vandag81 napisał:

DownHill YT Industries tues 2.0 26 cali

Rower na ostry łomot z wyciągiem 

5 godzin temu, Vandag81 napisał:

wjechać zjechać i nieraz nawet skoczyć... Jest w ogóle coś takiego? 

Tak pewnie rower typu Trial lub enduro 

Skoku w Trial z przodu możesz mieć 140 

Enduro zależy gdzie i jak jeździsz ? skok może być nawet 180 mm 

5 godzin temu, skom25 napisał:

Nawet Enduro to nie jest rower uniwersalny i podjeżdża raczej słabo

Podjeżdża słabo to zależy od kondycji ale za to zjeżdża pięknie   😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kondycji nie pisałem, a o geometrii. Po prostu, są lepsze rowery do podjeżdżania niż Enduro. Nawet Trail wypada dość blado w stosunku do XC.

Także niech autor z dzieciakiem lepiej przemyśli czego potrzebują, bo za chwile będzie taki sam temat, tylko zamiast DH będzie Enduro :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...