Skocz do zawartości

[Nakrętka centerlock] rozmiar gwintu


Rekomendowane odpowiedzi

Tak chodzi mi o skok gwintu. Mam piastę pod centerlock z adapterem pod 6 śrub, do tego właśnie jestem w trakcie zmiany ramy która jest w standardzie 12x148 a nie 12x142 i musialem dokupić adapter. Powoduje to że nakrętka centerlock ledwo co sięga do gwintu i dlatego właśnie chce dorobić nową z dłuższym gwintem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się tu kompletnie nie zgadza. Adapter nie jest zależny od szerokości piasty. Co Ty tam drutujesz? Bo wychodzi że masz piastę 142mm, a wsadzasz do ramy 148mm, co kompletnie się nie trzyma kupy. To tak nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest taki że kupując odpowiedni adapter zwiększający rozstaw osi z 142mm do 148mm i adapter do tarczy hamulcowej oszczędzasz kasę na zakupie nowej piasty, nowych szprych i kosztach związanych ze zrobieniem nowego koła, czyli około kilka stówek.

Czy jest jeszcze jakiś inny sens tej operacji? Być może jest, ale dla wielu osób z grubym portfelem taki zabieg jest bez sensu gdyż zwiększenie rozstawu osi piasty ktoś wymyślił po to aby zwiększyć sztywność koła, aby poszerzyć tylny wideł aby móc wsadzić szersze opony i jeszcze po coś tam ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...