Skocz do zawartości

[rower 20'' lub 18''] dobry i lekki dla 113 cm dziecka


pawaranka

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie chciałam wymienić rower dziecku - od zeszłego roku jeździł na woom3, ale już z niego powoli wyrasta i nie sprawdza się przy naszym jeżdżeniu. Jeździmy po 30 km, w głównej mierze drogami leśnymi, a jazda nie niemającym przerzutek woom 3 jest strasznie męcząca dla dziecka. Szukam zatem alternatywy, roweru lekkiego, a zarazem solidnego, z przerzutkami i wymuszającego bardziej pochyloną sylwetkę aniżeli "szosowy" woom. Dziecko ma 4,5 roku, 114cm, długość wewnętrzna nóżki 47 cm. Najchętniej 20'' żeby starczył na dłużej. Skłaniałam się ku frog 52, ale obawiam się, że syn jest na niego za niski. Macie jakieś alternatywy? Budżet do 2500. Nie biorę pod uwagę woom 4, bo na nim również syn utrzymywałby prostą sylwetkę, a sama konstrukcja wooma wydaje mi się jednak za delikatna na styl jazdy syna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sześciolatek miał przekroku bodaj 50-52 cm i to było na styk. Dla 5-latki właśnie kupiliśmy Froga 48 i jest idealnie (choć przymiarki tylko w garażu, pogoda nie pozwala na testy ;) ). Nie kombinuj z rowerem na wyrost, bo źle się to skończy. Lepiej zaplanuj sprzedaż jak wyrosną: ceny rosną w takim tempie, że na 0 wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, racja. Pisząc posta cały czas miałem w głowie Wooma 2, nie wiedzieć czemu 🤯 No ale z tego wynika, że musicie poczekać. Froga 52 kupowałem na 6 urodziny syna i to był idealnie dobrany moment. Córka (od niedawna 5 l., ok 45 cm przekroku) parę razy się przymierzała i jechać była w stanie, ale wsiąść i zsiąść już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

MICHAL833 kubikes w sumie nie brałam pod uwagę, bo naczytałam się (bodajże na tym forum), że ich cena nie idzie w parze z jakością osprzętu. Ale co mi tam, specjalistką nie jestem, a kubikes przynajmniej na ogół są dostępne (w przeciwieństwie do froga). Także bardzo chętnie zapoznam się z Twoją opinia po przymiarce dziecka (ile ma wzrostu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wybacz , że tak pózno odpowiadam. Wybrlaiśmy finalnie KUbikes 20L i powiem szczerze, że zdecydowała o tym głównie pozycja, którą młody zajął za sterami tego roweru. Poczytałem trochę o tym i faktycznie KUbikes ma dopasowaną geometrię ramy tak, żeby dzieciak opierał się lekko na kierownicy i nie siedział jak na zydlu. Podjechaliśmy do sklepu, wsiedliśmy na Ske i Lkę i wybraliśmy model L, który jest ciut większy, ale nie na tyle żeby decydować się na Ske. A propos samej pozycji to wydaje sie być już bardziej optymalna i ciężar ciała rozkłada się na oba koła. Młody po prostu wsiadł, przejechał się i sam powiedział, że super się jezdzi. Obserwowaliśmy go z boku i faktycznie czuł się na Kubikes wyjątkowo dobrze. Polecam sprawdzić i się przymierzyć bo wg mnie te rowerki mają najlepszy profil ramy. Mam nadzieję, że pomogłem , a jak coś to pisz, postaram się odpowiedzieć jużteraz trochę szybciej.pzdr.M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...