Skocz do zawartości

[10-15k] MTB Full do aktywnego spędzania czasu


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję roweru z pełnym zawieszeniem.  Budżet 10-15k, fajnie jakby sklep miał opcję rat 0%, ale nie jest to warunek konieczny

Mój wzrost to 185cm, zastanawiałem się nad Canyonem Neuronem CF8 jednak ogólnie mało jest o nim opinii w internecie, niestety jako że to marka wysyłkowa nie mam nawet gdzie się przymierzyć.

 

Teraz troszkę o mnie i moich potrzebach - na co dzień trenuję na TT KTM Solus ( jako że zima, treningi na zwifcie). Jakiś czas temu próbowałem troszkę jazdy na rowerze HT brata i całkiem mi się spodobało, jednak nie chciałem go zbyt wyeksploatować. 

Jestem z okolic Łodzi, park krajobrazowy wzniesień łódzkich, parę "górek jest", jednak jak najbardziej jestem nastawiony na wyjazdy na południe do bike parków,  zwłaszcza za południową granicę.

Nie nastawiam się na żadne zawody, nie jest mi to potrzebne do szczęścia, chcę w  miarę komfortowo zabrać rower w góry i pojeździć. Do tego dobrze aby na co dzień dało radę nim pojeździć też po jakimś bardziej płaskim szutrze a i czasem podjechać pod górkę. 

Wydaje mi się że szukam czegoś pomiędzy Trail a Enduro, wiadomo nie nastawiam się na jakieś hiper szybkie przejazdy i wysokie skoki w tym sezonie (o ile uda się kupić rower) gdyż każdy od czegoś zaczyna. Przeglądałem jeszcze ofertę Scotta jednak obawiam się trochę "dodatkowej" opłaty w postaci kosztownego przeglądu zawieszenia (tak wiem że dla gwarancji i tak muszę co roku serwisować amory)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam tym mniej wiem...

 

Generalnie wybór skłaniałby się pomiędzy Spectralem 29 a Neuronem 

Spectral - dostępny będzie na wiosnę (nie wiadomo czy marzec czy maj)

Neuron - tak samo - dostępność wiosna

 

Jednak zauważyłem że pojawił się ponownie w sklepie AM100S - tak wiadomo znacznie inny sprzęt ale może to nie głupie aby przez ten 1 prawdziwy sezon pojeździć na nim, zobaczyć czego brakuje i wtedy szukać już konkretnego sprzętu ? Na plus gwarancja Decathlonu, i nie będzie szkoda przy pierwszych przewrotach 😕 

 Dostępne są rozmiary L - mój wzrost to górna granica - to dobrze czy nie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no właśnie wszystko co fajne z nowych jest niedostępne, albo ma cenę zaporową lub dostępność w sezonie.

Jako że na rynku braki, klepnąłem AM100s w deca (zawsze mogę go nie wziąć, tym bardziej że dopiero muszę go przymierzyć jak dojdzie sklepu). 

Ponieważ i tak ten rok jest bardziej do nauki, uznałem że na początek wystarczy mi coś prostszego (tym bardziej że za rok zimą mam operację barku - kochany NFZ)  zobaczę co mi się podoba, czego brakuje no i wiadomo nie będzie tak szkoda sprzętu. 

 

Jednak ten giant wydaje się być przyzwoity jeśli chodzi o jakość i wyposażenie... am100s może wymagać upgradu hamulców i być może przerzutki -  a wtedy różnica w cenie znacznie spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nic takiego nie napisałem 😀. Wypowiedziałem się tylko na temat AM. Jakiś czas temu byłem przed podobnym dylematem, ale brałem pod uwagę używane Trance`y. Zdecydowałem się na AM, bo to nie jest mój główny rower. Gdyby był to być może poszedłbym w nowego Trance tylko ta cena..., ale nie żałuję zakupu AM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...