Skocz do zawartości

[Narrow wide do napędu 12s] łańcuch kmc lub deore


Jan1111

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Pokaż taki temat i różnice w długości ogniw. Przy okazji daj zdjęcie co dzieje się z łańcuchem na zębatce Banless. Chętnie się dokształcę.

Nie żałosne, tylko nie dajesz żadnych faktów na poparcie Twoich słów.

Ponadto wspominasz o łańcuchu 12s a napisałeś, że łańcuch 10s trzeszczy na zębatce Ekfan. Gdzie tu logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy ze zrozumieniem główne pytanie jest o łańcuch kmc 12s i banlesa. Jakby dłuższy czy krótszy bo tak się układa na zębatce, nie zawinięcie go na potrzeby jazdy. Kmc 10s tyczy się wcześniejszego problemu jaki spotkałem z ekfanem, 10s super działa z banless🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 godziny temu, Jan1111 napisał:

Banless na pewno nie pasuje

Ja czegoś nie rozumiem albo ty ściemniasz. Napisałeś, że Banless nie pasuje, a teraz twierdzisz, że:

34 minuty temu, Jan1111 napisał:

główne pytanie jest o łańcuch kmc 12s i banlesa 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jan1111 napisał:

Witam, jak w temacie jaka firma narrow wide robi zębatkę o rozstawie 104 po przekątnej na kwadrat żeby podane łańcuchy pasowały. Banless na pewno nie pasuje, do Ban musi być GX. Dzięki z podpowiedź.

 

20220106_172438.jpg

Na banless kmc 12s nie pasuje, poniżej gx 12s pasuje! Zrozumieli

I jeszcze raz jak w pytaniu pierwszym jaka firma NW żeby poszło na deore lub kmc oczywiście łańcuchu 12s 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary... Ale my już widzieliśmy nadmiernie wyciągnięty łańcuch... ewentualnie ujechaną zębatkę. Dalej odległości pomiędzy pinami łańcycha są takie same tylko suma "rozciagnięć" powoduje że nie chce się ułożyć na zębatce na której nie pracował. A każdy nowożytny nowy łańcuch ma ogniwa równe... dokładnie pół cala (oczywiście z jakąś tam dokładnością wykonawczą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne haha znawcy oba nowe! Czekam dalej na Wasze wypociny  bo jużam dosyć haha.

Jeżeli dalej nie znacie odpowiedzi to po co idziecie dalej w kanał😁. Odpuszczam dzięki za poradę 😁😁😁😆😆😆zanawcy.

Widzę trzeci znawca dołączył 😄

Jak coś to możecie zawsze mnie zablokować🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

I z czym masz problem? Masz zębatkę niekompatybilną z łańcuchem KMC X12 i Shimano Mx100. Banless wyraźnie napisał, że tylko nowe wersje są kompatybilne z tymi łańcuchami, z tym że nie chodzi o odległość między ogniwami a grubość/profil zębów NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch 12rz ma mniejszą szerokość ogniw przy tej samej długości ogniw. Te szersze ogniwa (co drugie) robią problem.  Dlatego też blat 12s będzie pasował do 11s, natomiast blat 11s niekoniecznie będzie pasował do 12s. W specyfkacji blatu masz napisane, tak jak sam przytoczyłeś a bogus92 poprawnie wskazał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiej firmy zębatka będzie pasować do łańcucha kmc lub deore 12s na 104bdc? Najlepiej 32t. Wyczytałem też że A2Z jest też do max 11s. Jeszcze garbaruk w opisie ma że pasuje do 12s ale mają chyba 34t. Nie wiem jak z ekfan do tych łańcuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bogus92 napisał:

I z czym masz problem? Masz zębatkę niekompatybilną z łańcuchem KMC X12 i Shimano Mx100. Banless wyraźnie napisał, że tylko nowe wersje są kompatybilne z tymi łańcuchami, z tym że nie chodzi o odległość między ogniwami a grubość/profil zębów NW.

Tak wiem że mam nie dobrą zębatkę, pisałem to na  samym początku ale wyszukiwaliście cały czas że ja  mam jakiś problem i że jest wszystko ok. A ja tylko zadałem pytanie jak w tytule łańcuch kmc lub deore, jakiej firmy NW będzie pasować na łańcuch 12s. 🙂 Pozdrawiam może coś razem wymyślimy. A też się zastanawiam czy zębatki na łańcuch 12s od kmc będą pasować do łańcuch srama.

Napisałem do banless w sprawie zębatek, czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...