Skocz do zawartości

[Laptop] Działa wolno


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A to już inne pytanie :P No nic, najwyżej skorzystają. U rodziców bywam raz czy dwa razy w miesiącu. Szkoda mi teraz zamawiać z Internetu i zabierać się za temat znowu za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk wymieniony. Użycie dysku spadło drastycznie, praktycznie cały czas jest w okolicach 0-10%. Wcześniej były to wartości bliżej 100%.

System startuje w ułamku sekundy. Oczywiście wiem że te wyniki znacznie się pogorszą z czasem, ale różnica i tak jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz...i to tak bez dokładania RAMu? Nieprawdopodobne!  ;)

Jak nie nainstalujesz miliona dziwnych aplikacji, dwóch różnych antywirusów i wyłączysz zbędne rzeczy w autostarcie, to komputer trochę pośmiga jak nowy, spokojnie. :) 

Nie wiem na ile techniczni są Twoi rodzice, ale tak czy inaczej - załóż im standardowe konto z ograniczeniami. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój nie chodzi wolno, za to chłodzenie hałasuje jakby zaraz chciał odlecieć - muszę oddać na czyszczenie. Nie było tego problemu, a obecnie się przegrzewa. Muszę jutro zadzwonić i dowiedzieć się, czy są w stanie to zrobić w jeden dzień, jednocześnie chciałbym nie stracić gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za rzadko tu zaglądam ale tak na przyszłość, Win10 i hdd nie będzie chodzić dobrze, prędzej czy później będzie mulić.
Problem znany praktycznie od początku tego systemu, a z kolejnymi aktualizacjami pogłębia się.

W dniu 5.01.2022 o 18:42, skom25 napisał:

Linuxa nie wrzucę, bo rodzice ledwo podstawowe funkcje Windowsa ogarniają.

 

W dniu 5.01.2022 o 21:53, skom25 napisał:

Rodzice potrzebują żeby włączyć, spojrzeć na Onet, Otomoto, Youtube i wyłączyć. 30 minut dziennie.

To spokojnie każdy nowoczesny linux się nada, skoro tylko przeglądarka w użyciu.
Tu ikonka przeglądarki, tu się wyłącza i sprawa załatwiona.

Mam w domu leciwego laptopa na bardzo niskonapięciowej i3 (max 1,3GHz). Na Win7 muli, na Debianie 10 (powłoka Mate) chodzi przyzwoicie, choć czuć lekkiego laga przy odpalaniu programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...