Skocz do zawartości

[10.000zł] Rower w prezencie dla taty


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję pięknie za odpowiedzi. Z mojego laickiego rozumowania i tego co tu czytam faktycznie skłaniam się najbardziej ku Giantowi Roam albo Giantowi Toughroad z polecenia @MikeSkywalker. Mam jednak pytanie - czy teraz jest jakiś kosmiczny problem z dostępnością tych rowerów, czy ja coś źle szukam? Bo przekopałem googla pod kątem jednego i drugiego w rozmiarze L (skoro tata ma te 181-182cm wzrostu), ale to jest po prostu nie do znalezienia :( Wszędzie same najmniejsze albo największe, albo dostępność rzędu 30 dni, albo sklep szemrany. Jakieś podpowiedzi w tym względzie jak w ogóle dostać te rowery? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blaxenn

Jeżeli chodzi o Gianta Toughroad w L rozmiarze, to widnieje jako dostępny  https://www.giant-bicycles.com/pl/toughroad-slr-1-2022 . Nie wiem skąd dokładnie jesteś, ale tutaj masz listę oficjalnych salonów i mapkę ze partnerami https://www.giant-bicycles.com/pl/sklepy

Podzwonić i popytać tak jest najlepiej i faktycznie jest często problem z dostępnością, ja na swój wymarzony rower czekałem tylko 10 miesięcy ;).

image.thumb.png.a1c009bb3ef504d92729122bda108cd9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Blaxenn napisał:

Dziękuję pięknie za odpowiedzi. Z mojego laickiego rozumowania i tego co tu czytam faktycznie skłaniam się najbardziej ku Giantowi Roam albo Giantowi Toughroad z polecenia @MikeSkywalker. Mam jednak pytanie - czy teraz jest jakiś kosmiczny problem z dostępnością tych rowerów, czy ja coś źle szukam? Bo przekopałem googla pod kątem jednego i drugiego w rozmiarze L (skoro tata ma te 181-182cm wzrostu), ale to jest po prostu nie do znalezienia :( Wszędzie same najmniejsze albo największe, albo dostępność rzędu 30 dni, albo sklep szemrany. Jakieś podpowiedzi w tym względzie jak w ogóle dostać te rowery? :) 

Dokładnie jak kolego wyżej pisze...dzwoń po sklepach ze strony gianta...tam dorwiesz najszybciej...chyba, że ktoś ma coś z 2021 na stanie. Problem tylko taki, że z ogólna dostępnością rowerów jest lipa. Niektóre sprzęty gianta w określonym rozmiarze dotrą może w maju/czerwcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! No właśnie z tym ze strony Gianta jest problem, bo nie tylko najbliższy ich salon mam 60km od domu i nie mam czym tego roweru przewieźć więc szukałem opcji wysyłkowych, ale też czas realizacji podają 7 dni roboczych, a z racji zbliżających się urodzin, musiałbym ten rower mieć na przyszły weekend :( Przepatrzę te sklepy z ich listy i podzwonię czy taka misja jest w ogóle do zrealizowania, ale jeśli byłyby z tym problemy to czy jest jeszcze coś podobnego do tego Roama i Toughroada, czego też mógłbym poszukać, a co miałoby łatwiejszą dostępność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, jest XXI, to te 60 km to można nawet taksówką obrócić i wrócić z rowerem. :D

Teraz są takie durne czasy że po rower się jeździ do sąsiedniego województwa, serio! 

Ja bym w internet nie wierzył, na papierze wszystko jest na stanie, albo "jutro mamy dostawę" a w praktyce może być różnie. Chyba że naprawdę sprawdzony sklep. 

W zasadzie i Roam i Toughroad nie mają konkurencji - ten pierwszy z racji tego że powietrzny widelec ma relatywnie niedrogi rower. Ten drugi - jest na tyle nietypowy że nie kojarzę podobnych modeli, właśnie z taką geometrią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. No te 60km może bym jeszcze jakoś ogarnął jakbym wypytał kolegów, kto ma - albo zna kogoś kto ma - jakiegoś dostawczaka, ale te 7 dni roboczych mi krzyżuje wszystkie plany, bo potrzebuję go mieć do soboty :( Ten Toughroad wygląda naprawdę super, ale no fizycznie nie widzę możliwości załatwienia go do przyszłego weekendu. Zresztą z Roamem ta sama sytuacja, a googlowałem już sporo 😕

A jak w porównaniu z nimi plasuje się np. Polygon Heist X7, którego wcześniej wspominał @KrissDeValnor ?

Dodatkowo, polecano mi też Rockridera tyle że nie karbonowego z Deca, tzn. MTB Rockrider XC 500 29" oraz Meridę BIG.NINE 700 - jak się zapatrujecie na takie modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś Cinquecento zabrałem na wakacje 3 rowery 26er wystarczyło zdjąć koła, skręcić kierownice, złożyć tylną kanapę i przesunąć fotele do przodu 😋 Fakt że weszły na styk ale dało radę. Dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. 

W temacie roweru to może ten by się gdzie znalazł

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-fairfax-3

 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, decyzja podjęta, zakup poczyniony :D Ostatecznie zdecydowałem się na tego Polygona Heist X7. Jak wziąłem pod uwagę wszystkie rzeczy takie jak dostępność, recenzje i przede wszystkim wasze opinie to wydał mi się najlepszą opcją i najbardziej uniwersalną pod względem stylu jazdy taty. Wydaje się podobny charakterystyką do tego Roama, który też się tu przewijał, a do tego ma te sztywne osie (nie wiem czy się przydadzą, ale trochę go to na pewno wyróżnia :D ). Ogólnie wydaje mi się fajną nieoczywistą opcją i myślę że przez swoją uniwersalność tata będzie zadowolony :) To czym najbardziej się martwię na ten moment to ta dziwna rozmiarówka Polygona, bo oni na stronie podają podają wszystkie rozmiary -10cm w stosunku do tego co widziałem u innych producentów i wypisują, że L to jest 170-180, a dopiero XL od 180, co trochę zbiło mnie z pantałyku, bo sugerując się tym to dla taty bardziej XL - ale po obejrzeniu recenzji no to mimo że niektórzy zwracali faktycznie uwagę na to, że te rowery są mniejsze to raczej przesuwali te standardowe zakresy o ~5cm a nie 10 więc finalnie wziąłem L tak jak brałbym u innych. Mam nadzieję, że to była dobra decyzja i nie będzie za mały... :D

Dziękuję bardzo wam wszystkim za cierpliwość do moich laickich pytań i dostarczenie tylu super propozycji wraz z łopatologicznym wyjaśnieniem wszystkich ich plusów i minusów, żeby nawet ktoś kto o rowerze wie tylko tyle że ma dwa koła mógł podjąć decyzję zakupową :D  Dodatkowo chciałbym jeszcze "imiennie" przekazać ogromne podziękowania dla @MikeSkywalker za wszystkie wspaniałe, rzeczowe, rozbudowane i przystępne posty, dzięki którym zaczynałem rozumieć, jakie są możliwości i które mają sens oraz dla @KrissDeValnor, który właśnie zaproponował rower, na którym finalnie się skończyło ;)

Panowie, dzięki wielkie wam wszystkim, na urodzinach na pewno pite będzie też wasze zdrowie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozmiar to Lka będzie ok. Co do wyboru to ja osobiście nie bardzo rozumiem ideę tego roweru. Geometria jak XC, napęd też tyle że tarcza na korbie trochę większa. Główką ramy 10cm i rama ponad 620mm w Lce... Ciekawy pomysł jak na "crossa". Gdyby nie ten skok amora i opony to bym pomyślał że to jakaś kopia Treka X Calibra 😂

Edytowane przez Alsew
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję że przypadnie do gustu, a jak nie - crossowy rower to dobra baza do modyfikacji. Znam osoby (w tym siebie) które tego samego roweru, czyli Dual Sporta Treka używają bardziej sportowo, w terenie, do większych szaleństw. Ale też takie dla których jest rekreacyjnym sprzętem do jazdy w niedzielę - bynajmniej nie w lesie. Także - kwestia popracowania nad pozycją, ustawieniem wszystkiego pod szczęśliwego jubilata, ewentualnego żonglowania mostkami, i będzie okej. 

@Blaxenn cieszę się że mogłem pomóc, nie ukrywam że trochę tęsknię za branżą rowerową którą zmieniłem. Tutaj można choć trochę sobie to rekompensować ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2022 o 03:44, Blaxenn napisał:

Dobra, decyzja podjęta, zakup poczyniony

Daj znać co na to obdarowany :) 
Tak pomyślałem, że jakby mi dzieci chciały kupić rower, to najlepiej takiego którego nie mam. Czyli absolutnie niepodobny do obecnego.

Muszę chyba im pokazać ten wątek, tak na wszelki wypadek. ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...