Skocz do zawartości
  • 0

[nakrętka zaworu wentyla] Presta?


Gość Karmazynowy jeleń

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karmazynowy jeleń

Uszczelniły mi się te cholerne koła, a w tych wentylach DT są tylko takie zwykłe,  plastikowe nakrętki. Swoją drogą nie używajcie obręczy MAVICa bo nie ma do nich normalnych wentyli, albo ja takich nie potrafię znaleźć. Na aukcji piszą, że profesjonalne i niedrogie, niech by tam były. @TheJW, a one na prestę będą pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile plastikowy kapturek to ja jeszcze rozumiem, bo się łatwo odkreca nawet brudny to metalowego już niespecjalnie. Nie każdy musi dętke zmieniać na wyścigi czy dopompowywac w biegu - to jest oczywiste. Ale lekki syf na wentylu czy metalowym kapturku, drobne zapieczenie i weź to zmieniaj tak żeby jednocześnie nie ukrecac wentyla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

A wiesz że coś w tym jest? Kiedyś założyłem takie agresywne nakrętki do samochodu i zapiekły się. Były śliczne, ale co z tego...

Może tytan się nie zapieka, bo to w samochodzie to chyba stop-aluminium było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

Przyszedł ten drugi wentyl MAVIC, muszę teraz odszczekać co powiedziałem o kołach, że nie polecam, bo nie ma wentyli. Są, mało, ale są. Może cena je zabija:  https://allegro.pl/oferta/mavic-ust-tubeless-zawor-wentyl-57mm-11142586402?utm_source=notification&utm_medium=cartWithPayment&utm_campaign=cef7b135-c856-4150-84eb-687c2d87cdd6&snapshot=MjAyMi0wMS0wOFQxOTo0NDo0MS41NzJaO2J1eWVyO2U3Y2Q0MDhmZmI3MWQ2Y2M1MWU2Njg3ZjdmOTYyYTNmNWQ1MTViODU5OTkxZWI0NDdkNTNiM2NlZGEzZDllNWU%3D  Jest OK i porządna robota to jest. Oczywiście w tym typie zaworek wykręcany. Zamówiłem jeszcze jeden i będzie na przyszłość komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

Dzięki, no widać że są i nawet taniej. Tak patrzę, że ten co mi przyszedł 57mm trochę przydługi będzie a numer mniejszy to tylko 35mm. Zobaczę jeszcze tę 35mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

Tak patrzę, bo jeszcze zakupiłem ten 35mm. Jednak troszkę lipa z tym MAVIC, bo skoki rozmiarów są zbyt duże. No, z tą cena to kolego @Mihau_ dokonałeś małej manipulacji, bo po pierwsze, porównałeś inne długości, gdzie cena jest inna a czy zrobiłeś to celowo czy przypadkowo, to już niech tam kto chce sobie oceni a dwa, to wysyłka tego gównienka jest 24,99zł w ALLEGRO ze SMART 0. Tak czy siak jest taniej, ale o 25zł Dużo, choć jednak ALLEGRO jakiś tam minimalny standard bezpieczeństwa oferuje myślę większy. To już tak na marginesie. bo ktoś mógł pomyśleć, że przepłaciłem x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to są za kosmiczne wentyle, ale za swoje zapłaciłem tyle:
image.thumb.png.0f1ee357364e8e03f92f4127d0567738.png

Dziś pierwszy raz w życiu robiłem tubeless, nie mając kompresora tylko zwykłą pompkę podłogową, a za instruktaż posłużył mi You Tube i bez problemu się uszczelniło, mleko się nie rozlało.

Pewnie to tez zasługa trochę lepszych kół na bez haczykowych rantach ( hookless ) ale poszło z wentylkami za 30 parę zł. 

Zestawik jak widać dość bogaty, trzyma nic nie cieknie - po prostu działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2022 o 08:17, abdesign napisał:

Jeździ się BEZ.

Widać nigdy kamieniem sobie presty nie uszkodziłeś. Mi się trafiło tak dwa razy. Raz skrzywiony koniec i nie szło dokręcić go równo... co nie było aż takim problemem, jak drugi raz, kiedy całkiem się urwała końcówka i zauważyłem to dopiero, kiedy przyszło mi łatać kapcia samemu w lesie (używałem wtedy dętki). Od tamtej pory kapturki są i ani trochę nie uważam, że niepotrzebnie. 

PS. @abdesign W mojej pseudo-szosie nie mam... ale to właśnie dlatego, że naczytałem się twoich prawilnych wypowiedzi w innych wątkach. ;) Jak tam coś się stanie to już w każdym rowerze będą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdy w żadnym rowerze podczas jazdy nie uszkodzilem presty. Widelec zlamalem, ramę, koła, kierownicę, parę kości ale presty nie ;)

A w szosie? Nawet nie wiem jakbym miał w to kamieniem trafić.

I jeszcze raz podkreślam plastikową -ok można sobie mieć odkrecisz rozgotowanym makaronem, ale metalową? Niech się tam ziarnko piachu dostanie a odkrecajacy ma mokre od błota paluchy... po co takie cuda na kiju montować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

Przyszedł ten wentyl MAVIC 35mm, ale na oko będzie za krótki. Ma także zawór wykręcany. Jutro mu się dokładnie z kołem przyjrzę. Trzeba dobrać drugi 57mm i będzie na przyszłość bliżej nieokreśloną. @Mandoleran, dzięki, ale to są wentyle uniwersalne, nawet jak markowe, to w pewnym sensie tracisz systemowość koła, bo jednak wkładasz komponent niededykowany. Może ma to jakieś znaczenie, może żadne, ale ja lubię żeby w rowerze było po Bożemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przyszedł ten wentyl MAVIC 35mm, ale na oko będzie za krótki.

Twoja obręcz ma 19/24mm wysokości... cała obręcz wraz z powierzchnią hamującą. Chyba że to już nie Mavic open pro...

Nie znalazłem przekroju dla szczękowych hebli ale one są takie same:

 

20220116_232254.jpg

20220116_232419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

No można i pięknej kobiecie założyć kolczyki z tombaku, ale czy wtedy będzie ona systemowa? A tak technicznie, to obręcze MAVICa maja jednak dość specyficzne to wyżłobienie (rowek) i zdaje się, z deka inną średnicę otworu na wentyl. Na teraz siedzą u mnie wentyle DT Swiss i jakoś się uszczelniły, więc zostaną pewnie ze dwa sezony a później jak się dożyje, to się obaczy.

ps. akurat z wentylami DT Swiss nie ma problemu, do wyboru do koloru masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

Tak, MAVIC OPEN PRO 19mm SZEROKOŚĆI. Huk wie, jaka to wysokość. Jutro wpadnę do GIANTa popatrzymy, bo już nie będę ściągał opony. Wydaje się krótki, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

@abdesign, wygląda że to: https://www.mavic.com/en-us/open-pro-ust-j42400.html  Tylko od zewnątrz idzie jeszcze taka podkładka kształtowa plastikowa, która jest w zestawie z tym wentylem i ładnie leży na obręczy a na nią dopiero idzie ten gumowy oring: https://allegro.pl/oferta/mavic-ust-tubeless-zawor-wentyl-57mm-11142586402 To jak zostanie tego wentyla 20mm to może być problem z pompowaniem. Nie jestem pewny jeszcze... Ten węzeł się rozsupła myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

Dzięki Artur, to tylko mnie umacniasz, że krótko. Będzie wystawał ok 18-19mm Ta podkładka ze 2mm... Jakie jest min wystawania dla wentyla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...