Skocz do zawartości

[~3000zł] Crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wzrost: 178cm

Waga: 77kg

Poszukuję roweru cross w okolicach 3000pln. To będzie mój pierwszy poważniejszy rower ale jazda na rowerze daje mi sporo frajdy. Zaznaczę, że rower będzie często wykorzystywany z fotelikiem dla dziecka (do 15kg) w formie rodzinnych wycieczek ale jeśli się wkręcę to planuje też jedzic w pojedynkę na dłuższe trasy.

Przede wszystkim pytanie jako, że wcześniej się tym nie interesowałem czy teraz jest dobry moment na kupno roweru czy może poczekać (jeśli tak do do jakiego miesiąca?).

Czytałem kilka podobnych wątków i nadal mam wątpliwości ale zastanawiam się nad:

Unibike crossfire

Romet Orkan 6

Kross Evado 5.0

Jeśli macie jakieś inne propozycje to czekam na Wasze rady 🙂

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale nie wolę jednak kupić nowy. Dodatkowo zastanawiam się nad zwiększeniem budżetu do 3700 i wybraniem np. Unibike Viper lub Orkan 8m. 

Jeśli chodzi o używany to rozważyłbym tylko Vipera jako, że jest problem z dostępnością.

Jakieś sugestie/rady co do Crossa do 3700?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z tych rowerów wybrałbym Unibike. Ma korbę ze zintegrowaną osią, najlepsze hamulce i jest najtańszy.

Jakbym miał już dopłacać, to do Gianta Roam 1 , gdzie dostajemy nowocześniejszą ramę, powietrzny amortyzator i osprzęt Shimano Deore, ale to już jest koszt około 4000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo! W takim razie zakładając, że jestem w stanie przeznaczyć 4000zl to lepiej wybrać wspomniany przez Ciebie Giant Roam 1 (chyba jest nawet dostepny) czy może jednak Unibike Viper? 

Jak w przypadku tych dwóch modeli z fotelikiem na ramę dla dziecka i wycieczkami z dzieckiem? Totalnie się na tym nie znam ale wolę się upewnić przed zakupem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem właśnie proponować, Roama https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-1-disc

Viper jest super, ale przy całym solidnym osprzęcie brakuje mu powietrznego widelca. 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby Vipera sobie ulepszyć, czy w przyszłości, czy na starcie - o ile w ogóle zajdzie taka potrzeba. Na asfaltach nie poczujesz aż takiej różnicy, a też widelec w tym Unibike ma już blokadę z manetką, a to na duży plus. do tego ma lepsze hamulce od Roama, to również jest odczuwalne. No i napęd 3x10. 

Ja jestem miłośnikiem 2x10, ale jak planujesz jeździć po dużych górkach to 3x10 ma większy zakres przełożeń. 

Co do zakupu - szykuj się na wiosnę, szybko przymierzaj, wybieraj i kupuj, bo teraz w sklepach pustki a będzie to prawdopodobnie kolejny rok braków więc to co się pojawi szybko się sprzeda. 

Fotelik bezproblemowo do obu zamocujesz, polecam Hamaxa. 

 

Różnią się też nieco geometrią ramy, jeżdżę na Treku Dual Sport (geometria bardzo zbliżona do Gianta) i jestem więcej niż zadowolony. 

Jak planujesz jeździć więcej to myślę że odczujesz różnicę z tego wynikającą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...