Skocz do zawartości

[Kask] kask z zapięciem na klamrę


Cross90

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał do czynienia z zapięciem klamrowym w kasku? Jeżeli tak proszę o opinię. Czy to zapięcie jest skuteczne? Kask trzyma się głowy? 

Upatrzyłem sobie poniższy kask 

https://www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-bell-tracker-matte-pd10837/?v_Id=114657 

Będę wdzięczny też za opinie o tym konkretnym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Powinieneś móc wsadzić palec między pasek a brodę. Paski nie mogą Ci ograniczać ruchów.

Najprościej, to kask ma być tak dopasowany i dociśnięty, że BEZ pasków, jak skierujesz głowę w dół, to nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też dodać, że kask musi być wygodny jak go założysz bo to nie jest takie oczywiste dla wszystkich, każdy kask ma troszkę inny kształt i każdy ma inną głowę, więc szukaj czegoś co jak założysz i docisniesz pokrętłem z tyłu to nie będzie cię uwierać w jakimś miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą Koledzy - kask musi być przede wszystkim wygodny. Jeśli po założeniu uwiera Ciebie cokolwiek, to kask nie jest na Twoją czaszkę i szukaj czegoś innego. Nie wchodź w pułapkę tego, że kask Ci się podoba, jest w promocji, ma fajny kolor itd., bo niewygodny będzie mordęgą i prędzej go ściągniesz niż się do niego przyzwyczaisz. Dobrze dopasowany kask nie uwiera, a po dostosowaniu obwodu powinieneś móc poruszać energicznie głową i kask powinien trzymać się głowy bez przemieszczania się w żadną stronę. Obwód kasku powinien też pozwalać na jazdę bez czapki i z czapką - warto to też sprawdzić czy regulacja obwodu jest wystarczająca na te dwie opcje. Przy dobrze dopasowanym kasku po paru chwilach zapominasz, że masz go na głowie.
Co do zapięcia klamrowego, to element w zasadzie obowiązkowy i klamra powinna być zaciśnięta tak mocno jak się da, ale w taki sposób, abyś ruszając głową w górę i w dół  nie czuł dyskomfortu i wpijania się paska w brodę. Luźno wiszące paski pod brodą nie spełniają swojej funkcji podczas wypadku i kask zamiast Ciebie chronić przy dzwonie albo poleci w siną dal albo będzie stanowić pętlę na szyję. Wyobraź sobie, że przy prędkości 25km/h upadasz i walisz kaskiem w krawężnik, a siłą rozpędu szlifujesz jeszcze nim po asfalcie przez kilka metrów. Paski pozwalają utrzymać kask we właściwej pozycji przez cały czas. Gdy będą za luźne, to kask się przesunie i spadnie na tył głowy, a Ty szlifować w takiej sytuacji będziesz własną skronią po bardzo szorstkiej powierzchni. Niezbyt fajna opcja, więc warto zadbać o dopasowanie i właściwe zapięcie kasku.

Mnie zawsze przerażają takie sceny, gdy jedzie np. 3 latek na rowerku, kask ma założony na tył głowy i całe czoło odsłonięte, a paski albo dyndają sobie radośnie po bokach albo zapięte są na wysokości mostka. Co rodzice takiego dziecka mają w głowie, to ja nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś w prosty sposób różnicę między tymi dwoma kaskami? 

https://www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-uvex-i-vo-cc-mips-pd24821/?v_Id=151227

 

https://www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-uvex-i-vo-cc-pd16677/?v_Id=93083

Z opisu wynika, że pierwszy kask ma system mips+ co to oznacza dla użytkownika? Czy to oznacza,że bedzie go łatwiej dopasować do głowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w upał w kasku (kasków mam w sumie chyba z 5) i ten Uvex jest raczej przewiewny. Co więcej ma siatkę na owady, a to bardzo fajna sprawa. Pamiętaj też, że podczas jazdy w upał jedziesz i sama jazda powoduje przepływ powietrza. Wiadomo - w zamkniętym orzeszku i przy intensywnej jeździe pod górę utopisz się we własnym pocie, ale przy tak otwartym kasku, jak ten Uvex nie powinno być problemu. Wbrew pozorom, podczas upału sprawdza się albo cieniuteńka czapka albo bandana - pot wtedy nie spływa Ci do oczu. Swego czasu Decathlon miał taką czapkę na zasadzie potówki. O coś takiego: klik

Wszystko jednak zależy od preferencji i od tego jak kto się poci. Ja pocę się bardzo i to od skarpet po czubek głowy, a np. moja psiapsióła w tych samych warunkach praktycznie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pytać o siatkę na owady:) Do tej pory jezdzilem w czapce z daszkiem, da się to w ogóle jakoś porównać? Mam na myślisz przepływa powietrza? 

Co sądzisz o czymś takim?

https://www.centrumrowerowe.pl/pokrowiec-na-kask-uvex-pd1997/

Chodzi mi o ochronę przed deszczem, mam kurtke deszczowa,  która nie ma kaptura, wydaje mi sie że ten pokrowiec  byłby sensownym rozwiązaniem na wypadek deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...