Skocz do zawartości

[ok. 8000zł] Szosa, zamiana z Tribana 540


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po 4 latach, postanowiłem wymienić aktualnego Tribana 540 na coś "troszkę" lepszego. Budżet to około 8k zł, plus minus. Oczywiście lepiej mniej.

Nie ścigam się, trasy 40-150km, dalej celuję w szosę bardziej endurance niż sportową. Chciałbym już coś z tarczami, wewnętrznym prowadzeniem linek.

W oko, z dostępnych modeli wpadła mi ta ORBEA, do tego dostępna i w relatywnie atrakcyjnej dla mnie cenie
https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-orbea-avant-h30-d-pd23250/

 

Wzrost 176 cm, przekrok 82. Rozmiar 53 wydaje się dobry.

Jest sens czekać i szukać przez najbliższe miesiące? Może coś podobnego jest obecnie dostępne?

Edytowane przez schizo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co rozumiesz przez "coś takiego"?

IMO żaden krok w przód. Osprzęt działający praktycznie tak samo (kupisz tylną przerzutkę do tribana za 2 stówy i będzie działał identycznie) a sam rower cięższy od tego co masz. Wydajesz kilka tysięcy złotych w imię tarczówek i schowanych linek, które są wyłącznie korzyścią wizualną (bo serwis w domowych warunkach wybitnie się komplikuje). Jeśli byłaby to pierwsza szosa to spoko ale jako kolejna bezsens, wolałbym karbonu poszukać, nawet używanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, to znowu ja.

Nowy sezon, nowe wyzwania. Doskładałem trochę kasy , powiedzmy do 10-11k i w dalszym ciągu zastanawiam się na zmianą tego Tribana 540.

Czy w tym budżecie można dostać już coś sensownego? Dobre aluminium, może karbon? Podstawa to dostępność, im szybciej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venta ogólnie jest spoko, też o niej kiedyś myślałem jako o kolejnym rowerze tylko w innym malowaniu, niebieski jest kozacki na żywo. Osprzęt sram, co kto lubi, działaniem nie odbiega od shimano z tej polki cenowej. Na pewno będzie warto pomyśleć o zmianie koł, basso nie podaje dokładnej wagi ale znalazłem kiedyś wpisy właścicieli, że mówimy o 2200g czyli sporo jak na szosę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...