Skocz do zawartości

[7900g] Ulep gravel z Eaglem


Rekomendowane odpowiedzi

Nudzi mi się to wrzucę tu Ulepa. Celem było złożenie możliwie bezkompromisowego pomykacza używając tylko pieniędzy ze sprzedaży mojego starego Canyona Inflite.

Udało się... w miarę. Rama nie przyjmuje tak dużych opon jak bym chciał więc i tak kiedyś wyleci. Miał być też zestaw AXS, ale nie da się kupić no i mógłbym się nie zmieścić w limicie.

Większość części nowa - używki to klamkomanetki z hamulcami i przerzutka. Pomiar mocy miałem swój wymontowany z Canyona przed sprzedażą. Jak widać kupa chińszczyzny. Nie pierwszy raz u mnie zresztą :) Masa razem z pedałami, koszykami na bidony i uchwytem licznika - którego akurat jeszcze nie mam więc "strzelam" z masą - tyle waży uchwyt Wahoo z mojej szosy.

Rower zważony wagą wędkarską w całości zgadza się z wyliczeniami. Tzn jak był czysty, teraz już nie jest i pewnie nigdy nie będzie...

Tabelka opisana po mojemu bez żadnego "standardu". Dobrych fotek nie mam więc wrzucam byle jakie :)

Rama goła

1074

Sp cycle

 

Widelec z przyciętą sterówką

444

Sp cycle

 

Plastiki przelotki

8

 

 

Hak ramy

36

 

 

Zacisk sztycy

21

zintegrowany

 

Oś przód

31

Z ramą były

 

Oś tył

41

Z ramą były

 

Śrubki z ramą (6szt)

14

 

 

Ślizg z zaślepką

15

 

 

Expander

37

z ramą był

 

Podkładki sterów

0

 

 

Stery bez top capa

76

z zestawu z ramą + pokrywka Accenta

 

Top cap ze śrubką

13

Accent

 

Sztyca przycięta minimalnie

193

Z zestawu z ramą

2003

       

Koło przód

554

Fiberinn z Ali

 

Koło tył

644

Fiberinn z Ali

 

Opona przód

399

Bontrager X0 27,5*2,0"

 

Opona tył

397

Bontrager X0 27,5*2,0"

 

Mleko przód

70

Joes no flats

 

Mleko tył

77

Joes no flats

 

Taśma kół

13

Coś czarnego z zestawu kół

 

Wentyle

13

Coś czarnego z zestawu kół

2167

       

Kierownica

203

380mm compact z Ali

 

Owijka

65

Deda mistral

 

Mostek

124

Uno Ultralight 70mm -17*

 

Siodło

157

Velo Senso Miles carbon

549

       

Kaseta

448

GX Eagle 10-50

 

Łańcuch

245

KMC X12

 

Ramiona

488

Sram Force 1 165mm

 

Pająk z pomiarem i 8 śrubkami

130

QuarQ Dzero 110 BCD

 

Zębatka

56

Deckas 36z z Ali

 

Śruby z kominami

8

Jakieś alu z allegro

 

Suport

109

Token Ninja

1484

       

Przerzutka tył

295

GX Eagle

 

Klamkomanetka przód z kablem

213

Rival 1

 

Klamkomanetka tył z kablem

276

Rival 1 + Ratio mod

 

Zacisk przód z adapterem i śrubkami

126

Rival 1

 

Zacisk tył ze śrubkami

116

Rival 1

 

Płyn hamulcowy

20

no tego nie ważyłem :D

 

Tarcza przód

87

140mm z Ali

 

Śruby tarczy przód

14

z tarczą przyszły

 

Tarcza tył

86

140mm z Ali

 

Śruby tarczy tył

13

z tarczą przyszły

 

Pancerze

37

Przycięty z końcówkami

 

Linki

14

przycięta

1297

       
       

Pedały

284

Zeray z Ali

 

Koszyki bidonu (bez śrubek), śrubki są z ramą

72

Elite Cannibal XC X2

 

Uchwyt licznika

40

 

396

   

SUMA

7896

IMG_20211225_145846.thumb.jpg.878bec2a1239c640391c83ca1dbb34c8.jpgIMG_20211218_140126.thumb.jpg.91c3bcb95306e0b4593baa219de351cd.jpgIMG_20211225_103419.thumb.jpg.612d511ec77311f8cd861e2960f19847.jpg

 

  • +1 pomógł 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ironio. Całkiem fajny rower nazwany Ulepem, a coś co ludzie składają z niepasujących do siebie elementów nazywają Projektem :D 

Fajny, nawet bardzo! Trochę mnie tylko zastanawia ustawienie manetek i kierownicy. Wskazywałyby że jesteś bardzo wysoki, ale różnica w wysokości siodełka i mostka jakoś tego nie zdradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie jestem miniaturowy, ten rower również. Myślałem, żeby kierę przekręcić trochę "do góry" ale po pierwszych jazdach całkiem fajnie przyjmuje się w "pozycję aero w górnym chwycie" ze zgiętymi łokciami. Klamki Srama są strasznie bulwiaste i gdy są wyżej to muszę nienaturalnie zginać nadgarstki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, heavy_puchatek napisał:

Wręcz przeciwnie jestem miniaturowy, ten rower również.

A ja już patrząc na wysunięcie sztycy chciałem zapytać czy oby nie za duża ta rama... Fajny projekt tylko mógłbyś się postarać nad uzupełnienie tabelki ze specyfikacją roweru. Ludzie w tym dziale się spuszczają, podają dokładna wagę każdej śrubki a tu tabelka z opisami typy " Kierownica". Widzimy że rower ma kierownicę... Chociaż model wypadało by podać   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest masa części no-name od Chińczyków - większość była z ramą. Ale na przykład ta kierownica jest bez marki, bez logo. Interesowało mnie żeby była możliwie wąska i kompaktowa, akurat ta pasowała najlepiej. 

Rama jest dość wysoka, ale to w sumie nie ma żadnego znaczenia - grunt, że jest też krótka i zwarta - chociaż mój stary Canyon w rozmiarze 3XS był jeszcze bardziej kompaktowy :)Kolejna to będzie pewnie stal na zamówienie, ale to już waga ciężka i koszt razy kilka a i tak nie wszystko da się tak prosto zrobić po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz wzrostu że miałeś 3XS? Jaka była długość górnej rury? To nie próba nabijania się czy jakiś przytyków, nie odbieraj tego w ten sposób. Po prostu jestem ciekawy. Masz jakieś zdjęcia jak wyglądał ten rower?

A aktualna rama wygląda na za dużą, bo górna rura nie ma slopingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe 156cm tak więc kawał byka!

Wrzucam niżej grafikę z porównaniem geometrii trzech rowerów - mojego starego Inflite, gravelowego Ulepa (tu jako VeloBuild) i szosowego Śmietnika (tu jako brandowany Elves, ja kupiłem coś o nazwie Airwolf).

Wysokość nie ma znaczenia. Wiele osób strasznie spina się w temacie przekroku, ale prawdę mówiąc zaliczyłem na szosie i MTB w życiu mnóstwo gleb i dziwnych sytuacji, przywaliłem chyba w każdy kawałek ciała jaki się dało, ale co zrobić żeby polecieć prosto jajami na górną rurę to do dziś nie wiem. To jakiś abstrakcyjny problem :)

Niżej losowa fotka Inflite - tu akurat po wyścigu.Inflite.thumb.jpg.462c3c7ab823007b809d9b6205451f54.jpg

Geometrie.thumb.PNG.6db7fd392d7c98d5cf0583aff9e5d8c3.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za rok, w 2022 już się tym pościgam. Tzn taki jest plan :) Jak starczy 2.0-2.1" to może i zostanie na dłużej.

Ale jak geo ramy ci pasuje to taka nowa kosztuje na Ali ~2500PLN razem z "tax free shipping", zawsze możesz zaryzykować i w razie czego odsprzedać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No więc Ulep już nie waży 7,9kg - trochę przytył do 8,3kg.

Uznałem, że kompromisy są słabe i rama pojechała do Cyklonu w Warszawie do poszerzenia. Efekt jest słabszy niż chciałem (po 5mm na stronę miało być a jest bardziej z 3mm + 130g nadwagi na samej ramie), ale przy oponie 56mm jest jeszcze spokojnie zapas :) Wsadziłem też mostek z dropem i o długości 60mm, mogę naparzać godzinami w pozycji aero. Pojeździłem na tym już trochę. Diabeł!

Tylko zdjęć za bardzo nie robiłem...

IMG_20220320_112356.jpg

IMG_20220320_112401.jpg

IMG_20220403_121936.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...