Skocz do zawartości

[1500-2500] rower crossowy


Aros84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć przymierzam się do zakupu roweru crossowego , rower ten będzie służył głównie jako transport do roboty po asfalcie oraz do weekendowych wypraw z dziećmi po lesie poprzednio miałem tańszy model z firmy Merida z hamulcami v brake które nie do końca się sprawdzały w moim przypadku , bo jadąc z roboty mam fragment ostro z górki i dwa skrzyżowania a przy mokrej nawierzchni nie mam szans na nich wyhamować przy nadgorliwym kierowcy który myśli że zdąży mogłem jedynie zredukować prędkość teraz chce spróbować hamulce tarczowe i wpadły mi w oko dwa modele KENDS CRS 1200 oraz KELLYS CLIFF 70 miał ktoś z nimi styczność?  Ten pierwszy jest nieco tańszy i pisze ze ma hydrauliczne tarczówki drugi ma tarczówki mechaniczne pytanie tylko jakiej jakości sa te hamulce jak i pozostałe podzespoły ? A może jest jeszcze coś lepszego do 2500 zł? Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike Flash, Riverside 900, Indiany, Northtec.

A jeśli jeździsz głównie w mieście to dałbym sobie spokój z "amortyzatorem" w tym budżecie i poszukał coś na sztywnym widle w stylu Marina Presidio 1, Muirwoodsa, Kentfielda 2 itp. niestety wszystkie mocno podrożały ale ten pierwszy jeszcze mieści się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad trzema modelami 

1. Vellberg Explorer 3.2

https://allegro.pl/oferta/rower-crossowy-vellberg-explorer-3-2-m-acera-21-11259472442

2. Kands crs 1200 

https://allegro.pl/oferta/rower-crossowy-28-kands-crs-1200-acera-hydr-21-11256067497

3.Lazaro X-FORCE v4

https://allegro.pl/oferta/rower-cross-lazaro-x-force-v4-deore-men-28-czar-21-10945849372

Ten lazaro jest na osprzęcie Shimano DEORE dwa pozostałe to Shimano ACER gdyby nie to ze lazaro ma v brake nie mialbym dylematu ale tamte mają tarczówki hydrauliczne . Teraz pytanie o ile ten DEORE jest lepszy od ACERA? 🙂

Nawiasem mówiąc wybór roweru jest trudniejszy od wyboru auta 🙂🙂🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2021 o 09:24, Aros84 napisał:

z hamulcami v brake które nie do końca się sprawdzały w moim przypadku , bo jadąc z roboty mam fragment ostro z górki i dwa skrzyżowania a przy mokrej nawierzchni nie mam szans na nich wyhamować

Dobra opona i myślenie. No chyba, że cała obręcz mokra to wtedy tarczówka pokazuje swoją przewagę.

Z wymienionych na takie jazdy brałbym Lazaro - ma również lepszy amortyzator i manetki Alivio zamiast Altus i to jest duża różnica. A jeżeli koniecznie tarczówki to ten, który się bardziej podoba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chudzinki napisał:

Dobra opona i myślenie. No chyba, że cała obręcz mokra to wtedy tarczówka pokazuje swoją przewagę.

Z wymienionych na takie jazdy brałbym Lazaro - ma również lepszy amortyzator i manetki Alivio zamiast Altus i to jest duża różnica. A jeżeli koniecznie tarczówki to ten, który się bardziej podoba.

 

Dzięki wielkie , rozwiałeś moje wątpliwości biorę Lazaro , a co do hamulców to na mokrej drodze z górki to nawet tarczówki chyba za wiele niepomoga bo co z tego ze zablokuje koło jak rower i tak pojedzie dalej trzeba poprostu uważać.  Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...